ipek ongun

gençlerin gelişimi konusunda ülkemizde gerçekten iyi yazan tek kişi diyebiliriz. her şeyi kalitedir, hem kişiliği, hem eserleri.
arnavutköy amerikan kız koleji (bkz:robert kolej) mezunu
gerçekten başarılı kitapları var (bkz:bir genç kızın gizli defteri) bu kitabı ilk okuduğumda küçüktüm ve henüz bu kadar devamı çıkmamıştı. sanırım yazar,hala yazmaya devam ediyor. özellikle ergenlik döneminde gençlerin okuyup,ders alabileceği kitaplar yazıyor ve ciddi ilgi çekici. ipek ongun hakkında sabahlara kadar konuşabilirim.
çocuk yaşta bana kitap okumayı sevdiren kişilerden (bkz:afacanlar çetesi) bi çocuğa gerçekten kitap okumayı aşılayabilecek bi çocuk romanıdır kendisi.
kitap okuma alışkanlığımı ilk olarak bu yazar sayesinde başladı diyebilirim.özellikle (bkz:bir genç kızın gizli defteri ) ile tanıdım yazarımızı.zaten küçüklükten gelen günlük yazma alışkanlığın onun sayesinde daha da arttı.çok sade bir dili var ve olaylar daha çok kurgusal olarak dönüyor,kitapta çok fazla betimleme yok.ancak genel olarak yazarımız gerçekten çok tatlı biri.yaş ortalaması daha çok çocuklara hitap eden,ve eğer 12-13 yaşındaysanız mutlaka tavsiye ettiğim bir yazar.
sanırım su gibi akıcı diliyle gençlerin en sevdiği yazarlardan. başarılı birçok kitabı var fakat en bilindiği bir genç kızın gizli defteri serisi (bkz: bir genç kızın gizli defteri). gençlik dönemini en iyi anlatan yazarlardan. ergenliğinde ipek ongun okumamış genç kıza genç demem ben!
yıllar önce kendi ayaklarının üstünde kitabını okumuştum çok güzeldi.çok iyi bir yazar okuyunca insanın kendine güveni geliyor