1917

1917 filmi birinci dünya savaşı sırasında askerlerin hayatını etkileyecek önemde bir mesajı iletmekle görevlendirilen iki askerin hikayesini anlatıyor. britanya askeri olan kıdemsiz onbaşı schofield ve kıdemsiz onbaşı blake, gerçekleştirilmesi imkansız gibi görünen bir göreve atanırlar. görevleri, zamana karşı yarışarak düşman bölgesini geçip yüzlerce askerin ölümünü engellemek üzere bir mesaj iletmektir. kurtarılacak askerlerin arasında blake'in kardeşi de yer almaktadır.

ülkemizde dağıtımı pinema tarafından yapılacaktır ancak ne hikmetse pek çok ülkede aylar önce vizyona girmiş olan bu film, oscar ödüllü film reklamı yapma aç gözlülüğü yüzünden 21 şubat'a ertelenmiş, şimdi ise vizyon tarihi belirsiz bir tarih olarak güncellenmiştir.
pinema film'in türkiye gösterimini istikrarlı bir şekilde ertelediği oscarlı film
vizyona girene kadar malum ortamlarda çoğu kişinin izlediği sam mendes imzalı güzel bir film umarım bir an önce vizyona girer ve herkes izleme imkanı bulur.
blu-ray'i, dvd'si çıktı ama ülkemin sinemalarından ses yok. eğer olur da beyaz perdede rast gelirseniz kaçırmayın. 2019'un en iyi filmlerinden.