adam fawer

new york, amerika birleşik devletleri 1970 doğumlu yazar
"empat" denilen kavramla aklımda kalmayı sürdüren yazar. (bkz:empati)
adam fawer, pennsylvania üniversitesi’nin ekonomi bölümünden mezun olmuş, istatistik bölümünde yüksek lisanstan sonra mba yapmıştır. 6 yaşında kornealarına zarar veren bir rahatsızlık geçirmiştir. 10 yıl hastaneye gidip gelmiştir. üniversite'den bir arkadaşının son aşamaya gelen göğüs kanseri haberi, sevmediği bir işte çalışmaması gerektiğini ona hatırlatmıştır. iki arkadaş beraber hergün yazmaya başlamışlar, arkadaşı hastaneye yatınca da yazmaya devam etmiş, arkadaşı kitabı basıldığında hayatının en mutlu gününü yaşadığını söylemiş ama iki hafta sonra yaşamını yitirmiş. kendisinin kitabı ise yazmaya başlamasından 1 yıl sonra tamamlanmıştır. olasılıksız 18 dile çevrilmiştir ve "en iyi ilk roman" dalında 2006 ınternational thriller writers ödülü'nü kazanmıştır. 2008'de empati'yi yazmıştır. olasılıksız o kadar başarılıdır ki ilk olarak türkçe'ye çevrilmiş ve dağıtıma girmiştir. fawer, türkiye'de çok satmıştır ancak yazarlık mesleğiyle yaşamını idame ettirememiştir. son kitabı oz'u türkiye'deki editörünün ısrarları ile yazmıştır. iki kitabını da beğendim, oz okunmak üzere rafımda duruyor.
1970 yılında newyork'ta doğmuştur. ilk romanı olasılıksız, beş dile çevrilmiş ve en iyi ilk roman dalında (2006) ınternational thriller writers ödülünü kazanmıştır. 2008 nisan ayında da ikinci kitabı olan empati çıkmıştır. empati, 2008 yılında almanca, japonca ve türkçe yayımlanmıştır.
adam fawer, amerikalı roman yazarı. ilk romanı olasılıksız, on sekiz dile çevrilmiş ve "en iyi ilk roman" dalında 2006 ınternational thriller writers ödülünü kazanmıştır. 2008 nisan ayında da ikinci romanı olan empati çıkmıştır