aeden

(bkz:akilah azra kohen) tarafından yazılmış 616 sayfalık bu kitap roman, edebiyat türlerine sahiptir.ayrıca kitap 9786053111870 ısbn numarasına sahiptir.
azra kohen'in inanılmaz bir hayal gücü ve bilgi birikimi olduğunu kanıtlayan kitap. aeden diye bir yer var mıdır bilinmez ama bizim gerçekten içler acısı bir dünyada yaşadığımızı gözümüze gözümüze sokan bir kitap. fark ettiğimiz etmediğimiz, gördüğümüz görmediğimiz her şeyi okurken yaşattırıyor. herkes okumalı aeden'i
söylenmesi, yazılıp çizilmesi, üzerinde düşünülmesi gerekenler akilah'ın kaleminden dökülmüş zaten... halihazırda potansiyele dönüpte deneyim sağlamak için okunması ve okutulması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum... sadece okurun, bu deneyimle satırlar arasında buluşmak için kapağını açması kalmış geride... okurken, içine düştüğüm beklentiden de daha fazla karşılık aldım...

felsefi açıdan fi - çi - pi serisinin devamı niteliğinde olsa da kurgu olarak seri dışında yer almakta.(bkz:azra kohen )
kitabı size tek kelime ile anlatmak istesem kesinlikle seçeceğim kelime -harika- olurdu
aeden insanın yüreğini ısıtan çok güzel kurgulanmış bir kitap yazarın fiçipi üçlemesi tarzında olduğunu düşünüp almakta biraz geciktim ama tamamen farklı bir kurguyla karşımıza çıkan yazar dünyada yaptıklarımızı masal gibi anlatmış bitmemesi için çok direndim ama bitti mutlaka okuyun derim. pişman olmazsınız.
dünya gerçekleriyle örülmüş ütopik bir öyküyü, menfaat ve çıkarlar uğruna yaşanan hayatları akıcı ve sürükleyici bir dille anlatan bu kitap okuduktan sonra aydınlık veren, görmek istemediğimiz insan vahşiliğinin nerelere ulaşabileceğini anlatıyor.

'potansiyeline doğ , kaderinin efendisi ol . olmaktan , doğmaktan , dönüşmekten yoksunma.'
azra kohen tartışmasız bilgileri en anlaşılabilir dilde ve hiç sıkmadan okuyucuya sunabilen nadide bir yazar. aeden insanlığınızı sorgulayabileceğiniz bir eser. yazarın en sevdiğim diğer kitabı gör beni yi de mutlaka okumalısınız.