anayurt oteli

(bkz:yusuf atılgan) tarafından yazılmış 108 sayfalık bu kitap roman, edebiyat türlerine sahiptir.ayrıca kitap 9789750800665 ısbn numarasına sahiptir.
yönetmenliğini ömer kavur'un yaptığı, başrollerinde macit koper, şahika tekand, orhan çağman ve serra yılmaz'ın rol aldığı 1986 yapımı bir film'dir.
"ne ölü, ne sağ" bir yaşamın kahramanı zebercet. gözünü ilk açtığı ve yaşadığı anayurt oteli'yle aynı kaderi paylaşıyor: birbirine benzeyen geçici ilişkilerle geçen günler, yalnız ve tek başına sürüklenen bir hayat. birgün otele gelen kadın müşterisinden sonra herşey değişir. aşktan öte takıntı halini alan bir hal. kadının kaldığı oda da hersey gittiği şekliyle durmakta ve zebercet geleceğinin hayaliyle takıntısı arasında gidip gelmektedir. vaktinin çoğunu kadinin odasında geçirmektedir. hayatının sorgulamasına neden olan bu olaydan sonra öfkesi de çaresizliği de artıyor. zebercet üzerinden kendimizi sorgulamamız gerekiyor belki de. hayatımızın tekdüzeliği icinde hayal kirikliklari, yarim kalmisliklar ve bunların üzerimizde yarattığı öfke ve çaresizliği derinlerde bir yerde hissetmenize neden olacaktir. zebercet üzerinden kendimizi,takıntılarımızı ve öfkelerimizi sorgulama ihtiyacı hisedeceksiniz. kitabın kasvetli havasına en uygun mevsim olan sonbaharda is çıkışı okunacak guzel bir kitap.
yönetmenliğini ömer kavur'un yaptığı, başrollerinde macit koper, şahika tekand, orhan çağman ve serra yılmaz'ın rol aldığı 1986 yapımı bir film'dir
kapağı içeriğiyle pek uyumlu kitap.
bir gün sana dünyada katlanılacak tek şeyin sevgi olduğunu öğreteceğim..

hayalle gerçek arasında sıkışan ruhun kendisi ile savaşıdır