black mirror

drama, macera, hiciv ve bilim kurgu tarzında 4 aralık 2011 tarihinde yayınlanmaya başlayan ingiliz televizyon dizisi her bölümünde farklı konular ve farklı kişiler olan bir dizi
her bölüm senaristinin ve yönetmenin çoğunlukla farklı olduğu distopik kurgu. bugüne kadar izlediğim en iyi dizi. her bölüm üzerine saatlerce konuşabilirsiniz. teknoloji bağımlılığı, arttırılmış gerçeklik, sanal kişilikler konulardan bazıları. tavsiyem üst üstte iki bölüm izlemeyin. zaten izledikten sonra uzun süre etkisinden çıkamayacaksınız.
her bölümden sonra "bu ne yaaa" diye bir süre durup düşündüren, sonra da "neden olmasın" diye gelecekten daha çok korkmama neden olan dizi.
her ne kadar distopik yada olanaksız desek de adım adım içine giriyoruz siyah aynanın :(
şimdiye kadar gördüğüm en değişik kurguya sahip dizi. her sezon, her bölüm farklı oyuncularla çekiliyor. distopya konulu da diyebiliriz. diziye ismini veren bölüm ilk sezonun 15 million miles isimli bölümuydu. 10/10
her bölüm için bayağı bir akıl harcanmış dizidir. ilk bölümünden bana şok etkisi yaratsa da (izleyenler bilir) geri kalan bölümleri hep heyecan ve merakla bekledim.
hiçbir bilgi olmadan başladığım için acaba sonunda bunlar nerede buluşacak dediğim dizi. olayın farkına vardığımda ise ağlaya ağlaya kendimi sorguladığım muhteşem ötesi kurgulara sahip netflix dizisi
bu akşam baslamayı düşünüyorum severek izleyeceğim gibi geliyor.
şu an 4. sezon 2. bölümdeyim en çok sevdiğim bölümler popüler kültür hicivi olan bölümler "dibe vuruş" bölümünün günümüz insanını çok iyi bir şekilde anlattığını düşünüyorum. bir de mad men den jon hanm' i görünce ayrı bi sevindim.
gerçekten hala izlememiş olanları gördüğümde şaştığım çok kaliteli ve gelecekten haberci bir dizi
ilk bölümü çok itici ve kötü olan dizi. çarpıcı bir giriş olsun diye o bölümle başlamışlardır herhalde. ama kalan bölümlerinin hepsi ayrı muhteşem. ilk bölümü izleyip de devamını izlemekten vazgeçmeyin. izlediğim en iyi dizilerden biri.
  • /
  • 2