böyle buyurdu zerdüşt

(bkz:friedrich wilhelm nietzsche) tarafından yazılmış 308 sayfalık bu kitap roman, felsefe-düşünce, edebiyat türlerine sahiptir.orjinal adı also sprach zarathustra olan bu kitap (bkz:mustafa tüzel) tarafından çevrilmiştir.ayrıca kitap 9786054401505 ısbn numarasına sahiptir.
böyle dedi zerdüşt diye de geçer. hatta 1.dünya savaşından sonra şehit ailelerine bir de bu kitabın gönderildiği rivayet edilir. zerdüşt, üstinsan amacını anlatırken insanı bir basamak olarak görür. kitapta en sevdiğim yeriydi; önce filler vardır tüm yükü kaldırabilmek tüm sorumluluğu taşıyabilmek için mütevazi bir yük hayvanı sonra tüm dilediklerini yapabilmek için özgürlüğe ve kendi çevresine ihtiyaç duyar bunun için ise aslana dönüşür, özgürlüğünü korkusuzca sağlar. ve en son yeni doğmuş bir bebeğe dönüşür, saf, temiz bir sayfa açıp geçmişin kötülüklerini kendi olumsuzluklarını unutmak için.
ve en az bir kez dans edilmeyen gün bizim için kaybedilmiş bir gün olsun! ve en az bir kahkahanın olmadığı her gerçek bizim için yalan olsun!
''..derdini anlatmak yerine gülümsemek istiyorsun.''