cesur yeni dünya

(bkz:aldous huxley) tarafından yazılmış 266 sayfalık bu kitap roman, dünya klasikleri, bilim-kurgu, edebiyat türlerine sahiptir.orjinal adı brave new world olan bu kitap (bkz:ümit tosun) tarafından çevrilmiştir.ayrıca kitap 9789756902165 ısbn numarasına sahiptir.
bu kadar sevilmesine anlam veremediğim, yazarının bile distopya mı ütopya mı olduğuna karar veremediği ve muhtemelen bu yüzden tatminsizlik dolu bir sonla bitirdiği, aşırı detaylarıyla can sıkan, bütün bunlara rağmen arkasındaki emek ve kaynak arayışı dolayısıyla saygı duyulması gerektiğini düşündüğüm kitap.
önde gelen distopya eserlerinden olup, üstteki arkadasin yorumuna katılmadığımi belirteyim. kitabın konusu herkes toplumu oluşturularak tek tip insan yetiştirme çabasıdır. üzerind e düşünülecek ve günümüzle karşılaştırılabilecek guzel bir distopya örneğidir
aldous huxley'in bir romanı, magnum opus'udur. brave new world romanın özgün adıdır. sheakespeare'in zamanında "brave" kelimesi "güzel" anlamına geliyordu, yani kitap'ın asıl manası "güzel yeni dünya" dır.