çi

(bkz:azra kohen) tarafından yazılmış 320 sayfalık bu kitap roman, edebiyat türlerine sahiptir.ayrıca kitap 9786054994816 ısbn numarasına sahiptir.
temmuz 2014 te yayınlanan (bkz:fi) isimli romanın devamıdır ve kendisinden sonra gelen roman ise (bkz:pi)dir.
yedinci bölüm çıktı da ben mi görmüyorum ya üç hafta oldu
7. bolumun bi turlu cikamadigi sonunda fragmaninin yayinlandigi dizi :)
her iki haftaya bi bir bölümü yayinlanan dizi.
yazarının egosu yüzünden "kitabın dışına çıkıldığı halde dizi başarı sağladığı, reyting rekoru kırdığı ve dizinin başarısı kitabın önüne geçtigi sebebiyle" bitirilecek dizidir. böyle mantıksızlık görülmemiştir.
bir dizi, kitaba bağlı kalmadığı dışına çıktığı halde, tv'den yayınlanmadığı halde reyting rekoru kırıyorsa bu dizi başarılıdır. sırf bu yüzden yazar hanım ablamız diziyi yayından kaldıracaktırr. kendisinin sunduğu sebep ise "kitabın dışına çıkıldı" böyle saçma bir sebep görülmedi. adı üstünde "uyarlama" elbette dışına çıkılması çok doğal. sen o kitabı kendi hayal gücünle kendi duygu ve düşüncelerinle yazmışsın. ortaya güzel bir iş çıkarmışsın. ancak aynı şeyi senarist için istiyemezsin. senarist seninle aynı hayal gücüyle yazamaz, senin düşüncelerinle senin hislerinle yazamaz. elbette ki kendi hayal gücünü kullanacaktır. ve senaristimizin hayal gücü senin kitaplarından çok daha fazla tutuldu, sevildi,başarısı senin kitaplarının önüne geçti diye kaldiriyorsan bu senin egonun,kıskançlığının ne kadar yüksek olduğunu gosterir.bu diziyi izliyen milyonlarca insana saygısızlıktır. halk'i yok saymaktır. kitaplarında yazdığın kadar iyi, hoşgörülü,mütevazı olmadığını gösterir. kitabın dışına çıktığını insanlar zaten biliyorlar insanlar zaten bunun birebir cekilmedigini biliyorlar. bu yüzden kaldırmak saçmadır. egomdan ve kiskancligimdan yaptım diyemeyip "dışına çıkıldı" diye mantıksız bir bahane sunmaktır. bu kitapları yazan bir insan "dışına çıkıldı" diye düşünmeyecek kadar zeki olmalıdır. başka hesapları vardır "ego gibi" "büyük dev bir kadroyu kullanıp kitap reklamı yapıp sonra da diziyi kaldırmak gibi" başka hesapları vardır. "dışına çıkılması" da bahanedir. zekice değildir.
fi serisinin ikinci kitabı bir sonraki kitap ise pi dir
9. bölüm
range rover dan inip durakta bekleyen insanlara şehre inmem lazım param yok diyen (bkz:duru durulay) benim kartım var merak etme diyen masum otobüs bekleyen kız :)
son bölüm değildir. bir bölüm daha vardır.
  • /
  • 2