cingöz recai

başrollerinde kenan imirzalığlu ve ve haluk bilginer gibi isimlerin yer aldığı cingöz recai'nin fragmanı yayınlandı. film 13 ekim'de gösterime giriyor.

dün itibariyle sinemada izlediğim film sadece oyuncu kadrosu hatta sadece haluk bilginer için bile gidilir dedim ama yanlış düşünmüşüm giriş sahnesi gayet güzel çekilen yerler felanda iyi dedim film güzel heralde ama sonrası çok saçma çok kötü olmuş bitişi anlatmaya bile gerek yok o kadar yani
tekrar söylüyorum o kadroyla ne film çekilirdi efsane olurdu yazık olmuş...
türk sinemasına olan guvensizligim nedeniyle izlemeyi düşünmediğim.bir film.
senaryo olarak zayıf görünsede türk sinemasına yeni bir soluk kattığı kesin
yönetmenliğini (bkz:onur ünlü)'nün yaptığı 13 ekimde türkiye'de vizyona girdi. suç filmi/aksiyon filmi türlerine sahip olan film 1 saat 46 dakika sürdü. film (bkz:peyami safa)'nın yarattığı roman kahramanının üçüncü beyaz perde uyarlamasıdır.
başladığı gibi biteydi dediğim filmdir. yerli james bond havası vardı ama dediğim gibi başlangıçtaki o giriş sahneleri, çekicilik zaman ilerledikçe tatsızlaştı. film bittiğinde ben ne izledim dedim. o kadroyla, bir de peyami safa'nın müthiş eseriyle sonuç karşılaştığı zaman hevesiniz iğne yemiş balon gibi sönüyor. olaylar çok hızlı gelişiyor ki aklınızda bir sürü anlamlandıramadığınız olay kalıyor. zaten meryem uzerli'yi pek sevmem ama oyunculuğu allah var iyidir dediğim bir oyuncu fakat bu filme pek yakıştığını söyleyemeyeceğim. ha benim zamanım var izlerim diyorsanız izleyin, yorumlarınızı da girin ki başka kişilerin fikirleri nasılmış ben de öğreneyim.
(bkz: peyami safa) nın aynı adlı eserinden sinemaya uyarlanmıştır. okumadıysanız tavsiye ederim. çok naif bir anlatıma sahip hikayelerden oluşmakta. edebiyatımızın arsen lüpen'i diyebiliriz kendisine.
cingöz recai, yönetmenliğini onur ünlü'nün, senaristliğini kerem deren ve pınar bulut'un yaptığı 2017 yapımı türk sinema filmi. peyami safa'nın yarattığı roman kahramanının üçüncü beyaz perde uyarlamasıdır. başrolünde kenan imirzalıoğlu oynamıştır
peyami safa'nın güzel bir eseridir. 2017 sinema uyarlaması ise hayâl kırıklığıdır.