deadpool

deadpool, tim miller'ın yönetmenliğini yaptığı, 2016 amerikan yapımı aksiyon-komedi türündeki süper kahraman filmidir. ünlü marvel çizgi roman karakteri deadpool'dan uyarlanmıştır.
türkçe dublajı da orjinalini kadar enfes olan film.
sonunda içimizden bir süper kahraman çıkartan marvelin en sevdiğim karakteri
süper güçleri olup kahraman olmayan, kahraman olmaya tenezzül etmeyen , davranışları ve söylemleri ile hiç örnek davranış içermeyen aslında dc'nin deadstroke karakterinden çalınmış fakat marvel'in ele alıp işlediği en sıradışı çizgi roman karakteri olan deadpool fox tarafından büyük riskler ele alınarak küçük bir bütçe ile çekilmiş süper ötesi bir filmdir. deadpool 2 yi cable ile yaşayacağı yeni maceraları iple çekiyorum..
benim gibi gücünü parasından alan ya da yenilmesi neredeyse imkansız olan karakterleri sevmeyenler için biçilmiş kaftan, esprileriyle, film boyunca ufaktan hemen herkese dokundurmalarıyla harika bir karakter, filmse az bir bütçeyle yapılmış çok iyi bir iş, türkçe dublajını izleyip hayran olarak çıktığım ilk süper kahraman filmi kendisi, ikinci filmi sabırsızlıkla bekliyorum
ince espri sevmeyenler icin uygun. acikcasi bekledigim performnsi bulamamis olsamda zamanimizin ask filmleri yerine izlenebilecek bir film.
marvel daki en sevdiğim karakter
sempatik karakter. deadpool 2 yi de izlemiş biri olarak, ikinci filmde gereksiz teatral sahneler bence filmi yavaslatti. bu sebepten ilk film 9/10 ikincisi 8/10 diyorum
dublajı cidden çok iyi yapılmış,eğlendiren,güldüren bir karakter. marvel efsanesindeki efsanelerden. ayrıca filmlerinde çokça (bkz:dc) göndermeleri vardır.
tr dublajına bayıldığım film. gülmek isteyenlere kesinlikle güldürme garantili