dublörün dilemması

(bkz:murat menteş) tarafından yazılmış 263 sayfalık bu kitap roman, edebiyat türlerine sahiptir.ayrıca kitap 9789750503221 ısbn numarasına sahiptir.
müzik değişirse dans da değişir.

afilli filintalardan murat menteşle tanıştım. bu kitap yazarın okuduğum ilk kitabı.kitap kitabın sonuyla başlıyor. kitapta 4kişinin anlattığı ayrı ayrı bölümler var. bunlar nuh tufan,ibrahim kurban, habip hobo ve ferruh ferman. hepsi kendilerinde bu hale nasıl geldiklerini anlatıyorlar. hepsinin bir araya gelmesi ıbrahim kurban ve nuh tufan'ın jüri dergisine verdikleri ilanla başlıyor."aynı anda iki yerde olmanız mı gerekiyor? bizi arayın!". öncelikle nuh tufan, ibrahim kurban ve ferruh ferman bir araya geliyor. türünün sağlam taşlarından olan bir kitap. bolüm başlarında yazan aforizmalar da çok hoş doğrusu.okurken güldüm, ağladım karmaşık duygular içerisindeydim. evet eren dediğin gibi nuh tufanı çok sevdim. onun geçmişte yaşadıkları ,üstesinden gelişi, kıvrak zekası beni kendine hayran bıraktı. ibrahim kurban'ıda çok sevdim. tek arkadaşı nuh'u kardeşi belleyip ona gelecek zararları önlemeye çalışması. ibrahim kurban gibi bir arkadaşım olsun istedim. kitap 266 sayfa bitmesin diye çok direndim ama bitti olsun o zaman sırada korkma ben varım var. karakterlerin adı süper; umur samaz, su samaz,falih talih vb. afilli filintalar çetesi nuh tufan başları tanıdık geldi mi? ve size bir sır vereyim mi o kapaktakiler alper canıgüz ve onur ünlü. ve ben alper canıgüzün kitaplarını, onur ünlünün de filmlerini ve dizilerini çok severim. yani anlayacağınız afilli filintalar tam benlik. erenden yeni tavsiye de aldım mahir ünsal erişle tanışmam yakındır.
~kendime gelmek ya da kendimden kaçmak gibi yeteneklerim yoktu.muallaktaydım. canavarlaşmanın eşiğindeydim yani.
~hedefe ulaşan herşeyi ıskalamıştır! çok paraya sahip olanların o acayip huzursuzlukları bundan.ve tabi mangır tomarları, insanı yoksulluğun belalarından korumaz: nefret emer, suçluluk duygusu salgılarsınız.