feyza altun

kadının fenni'nden sonra kadının derdi adlı kitabı çıkan feminist avukat. tedx talksta yaptığı konuşmadan sonra kendinden biraz soğusam da ülkede kadın farkındalığı yaratabilmiş yazarlardan olduğu için canımız. hatta bu aralar youtube kanalı da açmıştır kendisi. (bunu neden yaptığını pek anlayamadım) o da şöyle: https://m.youtube.com/#/channel/UCQYKNnQgjf7Q-k5r8Ljyr1g
feminist instagram sitelerinde etiketlenmesi rica edilen ve yardıma koşan kapı gibi ablamız
hiçbir şekilde para amacı gütmeyen, çoğunlukla uzlaşmacı, avukat, aktivist, feminist, filantrop.
feministliğiyle bilinen ancak geçtiğimiz günlerde 4-5 sene önce attığı twitler ile gerçek yüzü ortaya çıkarılmış twitter balonudur.
başta dikkatimi çeken sonra ayar olduğum kadındır kendileri. sürekli carcar. biri laf mı attı. carcar. biri kızdırdı mı. carcar. haklı olsa da olmasa da carcar. biraz da sus bacım,sus. başımı ağrıttın.
instagramda karşıma çıkan birisi kadınların önemini anlattığını insanların kadınlara yaptığı pislik işlere karşı çıktığı ve kadının fenni kadının derdi adlı kitaplar çıkaran bir kişilik başta çok hoşlanmasamda sonrasından bu tarz olaylara farkındalık getirdiği için çok ısındım
cinsiyetçi olmasına rağmen aksini iddia eden bazı dalkavuk kardeşlerimizi geren güçlü bir kadındır.
idol olacak bi insan. twitlerini de gayet açık ve net açıklamıştır. eskilerine bakmayı bilirsiniz ama ne açıklama dinlersiniz ne sahte mi değil mi ona bakarsınız... allah aşkına doğru düzgün bir bilginiz olduktan sonra konuşun arkadaşlar. hayatımda gördüğüm en güçlü ikinci kadın kendisi. takip edenler bilir.
(bkz:dönek) kadın kendiyle çelişiyor, anlamadım.
  • /
  • 2