genç bir doktorun anıları

(bkz:mihail bulgakov) tarafından yazılan 168 sayfalık roman mihail bulgakov’un, perifere atanmış tecrübesiz bir doktorun karşılaştığı vakaları, zaman zaman mücadele etmek zorunda kaldığı batıl inançlar ve ön yargıları paylaştığı anı defteri tadındaki öyküleri barındırıyor. türkçeye (bkz:tuğba bolat) çevirmiştir. ayrıca kitap 6053323112 nolu ısbn numarasına sahiptir. kitabın orjinal adı "zapiski yunogo vracha"dır
çok etkileyici bir kitap. ayrıca dizisi de mevcuttur.
genç bir doktorun anıları, doktorluk yapmış bir yazar olan mihail bulgakov’un, perifere atanmış tecrübesiz bir doktorun karşılaştığı vakaları, zaman zaman mücadele etmek zorunda kaldığı batıl inançlar ve ön yargıları paylaştığı anı defteri tadındaki öyküleri barındırıyor.
bulkagov'un tecrübesiz bir doktor olarak görev yaptığı dönemde karşılaştığı vakaları ve durumları anlattığı eseridir. vakalar üzerinden dönemin sovyet'inde kırsal toplumunun davranışlarını ve eğitim durumu üzerine bilgiler vermektedir. ayrıca anlatılan hikayelerden başarı için neler yapılması gerektiğine dair nüanslarda elde edilebilir.