gifted

geçen günlerde izlediğim ve aslında birazcık ımdb puanı beni şaşırtmış bir filmdi.konusunu kısacak anlatırsam eğer,florida'da yaşayan frank adler(bkz:chris evans), 7 yaşındaki yeğeni mary (bkz:mckenna grace)ile birlikte yaşamaktadır. mary’nin bu kadar ufak yaşta olmasına rağmen matematiği yaşıtlarına hatta yetişkinlerle bir sayılacak derecede bilgisi ve kabiliyeti vardır.frank bazı sebeplerden dolayı mary’nin normal bir hayat geçirmesini ister.üztün zekalı olduğunu farkındadır ve bu sebeple onun da yaşıtları gibi olmasını istiyordur,bu yüzden devlet okuluna yazdırmasıyla tüm olaylar başlıyor.
filmin konusu aman aman bir olay değildi ancak oyunculuk,mary’i canlandıran mckenna grace muazzamdı.sanırım uzun süredir izlediğim filmler arasında en iyi performansı o sergiledi.bazı sahneler vardı ki gerçekten ayağa kalkıp alkışlamak istedim.
izlemeyi önerir misin diye soracak olursanız,evet derim.bir şey kaybetmezsiniz.ancak favorilerimden miydi,üzülerek söylüyorum hayır.son sahne çok hoştu.ancak bazı şeylerin nedenini tam olarak anlamıyorsunuz,ki bu epey sinir bozucu.
ancak tekrar tekrar söylüyorum oyunculuk mükemmeldi!
 spoiler!
fred’den ayrılma sahnesi yok mu...yürek acısı.