güzelliğin portresi

2019 yapımı umur turagay'ın yönetmenliğini yaptığı burçin terzioğlu, birkan sokullu, serkan keskin, melisa şenolsun, feridun düzağaç gibi isimlerin rol aldığı yerli gerilim filmi.
uzun uzun yazmak isterim ama biraz kısa tutacağım. öncelikle can evrenol ile birlikte yükselen yeni türk korku janrası beni oldukça heyecanlandırıyor. artık islami soslu korku -bana göre komediden ibaret- filmlerini izlemekten midemiz bulanmadı mı ? atılan bu yeni adımlar sayesinde oldukça umutluyum .
hikayesini beğendim, oyuncu kadrosunu sevdim. sanat yönetmenliği oldukça tatmin ediciydi. final tahmin edilebilirdi ancak oldukça keyif aldım.
dün itibariyle netflix'te mevcuttur, tavsiye edilir.
çok iyi bir filmdi. birkan sokullu ve burcin terzioğlu zaten çok iyi oyuncular. türk yapımı olup cinlerin perilerin çığlıklar atmadığı nadir korku filmlerinden. tavsiye edilir
filmde fazlasıyla mantık hatası var ama korku filmi sevenler için siccin, dabbe, luppo :d gibi filmlerden sonra en azından hikayesi farklı bazı yerlerde şaşırtıcı ve cinsiz perisiz bir türk korku filmi olması açısından izlenebilir. bu arada güney kore sinemasından uyarlama bir film. iyi seyirler...