hamlet

(bkz:william shakespeare) tarafından yazılmış 188 sayfalık bu kitap dünya klasikleri, edebiyat, tiyatro, senaryo-oyun türlerine sahiptir.orjinal adı hamlet olan bu kitap (bkz:sabahattin eyüboğlu) tarafından çevrilmiştir.ayrıca kitap 9789944883061 ısbn numarasına sahiptir.
shaskespeare ne guzel anlatmış insanı, hırslarını. ınsanın hırsları icin neler yapabileceğini,nasil alçabileceğini ve haksızlığa uğrayan insanların çaresizliğini kelimelerle,cümlelerle anlatmak istemiş haykırırcasına. kime ne kadar güvenirsek güvenelim insan hırslarının esiri oldu mu kötülüğün dünyadaki temsilcisi olur ve haksızlığa uğrayan ne kadar çırpınırsa çırpınsın hak arayışında hep yalnız olur. yüzyıllardır süregelen bir olgu. ve biz insanlar yüzyıl once de yüzyıl sonra da hala hırslarımızın esiri olacağız ve insanlığı yaşamayı ve paylaşmayı hep arkamızda bırakacağız gibi duruyor. ne yazık bize
hamletten çok ophelia'nin acısını ve sevincini hissederim içimde. konservatuvar sınavlarında beyler hamlet hazırlanırken, kızlar da beşinci sahne ophelia çalışırlar.
nasıl ayırt ederim bir bakışta, seveni sevmeyenden?
külahından, tozlu çarıklarından, elindeki değnekten?

orjinalindeyse eserin, aynı satırlar şöyle anlatılır:
sadık aşığı diğerlerinden hangi nişan ile tefrik edeyim?
çiçekli, sedefli serpuşuyla mı, bastonuyla yahut diz bağıyla mı?