harry potter

kalite'nin film dünyasındaki diğer adı...
hogwarts'ta olmayı hayal etmenin verdiği huzur derim ve susarım
yeteri bir yaşa gelip hala izlemediğimi öğrenen abimin kalp kıran sözleri ardından izlediğim ve daha sonra o yaşıma kadar izlemediğime pişman olduğum film serisidir.aslında izlerken beni en çok şaşırtan 2001 yılında bu kadar kaliteli bir film ortaya çıkmasıydı.izlerken aklımda hep bu oldu en azından.fantastik üstüne gelmiş geçmiş en iyi filmlerden bence.izledikten sonra hogwart hayallerimi anlatmaya gerek yok diye düşünüyorum.
 spoiler!
beni derinden yaralayan şeylerden biri de dobby’dir.nedense snap sahnesinden bile en çok orada üzüldüm.onun yeri kalbimde bir yaradır.

hala izlemeyen kaldıysa bence izlemelisiniz! :’)
hayatımın en büyük hatası kitapları okumadan filmleri izlemem diyebirim o nasıl bir hayal dünyasıdır hala izlemeyen varsa önce kitapları okusunlar derim o ince ayrıntılar kitaptaki küçük işlemeleri filmde göremeyince biraz da olsa hayal kırıklığı oluyo ama kitap uyarlamasına göre başarılı filmlerden izlemeyenler ellerini çabuk tutsunlar :)
filmini bir kere izlemekle yetinemediğim ve her seferinde tekrar tekrar izlediğim yegane seri. ama bende kitabı okumadan filmi izleme gafletinde bulundum. sıra kitapta.
ezberleyene kadar izlediğim bir seri. hala izlemeyen varsa çok şey kaçırıyor. ben kitabını okumadım. kitapta başka ayrıntılae da olsa film bana yetiyo şimdilik. ama ben kitabını da filminide öneriyorum.
önce filmlerini izlediğim sonra kitaplarını okuduğum şimdi de youtubedan sesli kitaplarını dinlediğim seri
sıradan bir kadının uzun bir tren yolculuğu sırasında hayal gücünü kaleme döküp milyoner oldugu bir kitap ve ondan uyarlama bir film
arkasında barındırdığı hikayesiyle insanlara ilahm kaynagi olan bir roman ve uyarlamisidr
bence en güzel kitabı 5. kitabıydı
  • /
  • 2