içimizdeki şeytan

(bkz:sabahattin ali) tarafından yazılmış 268 sayfalık bu kitap roman, edebiyat türlerine sahiptir.ayrıca kitap 9789753638036 ısbn numarasına sahiptir.
ah o boynuzu kırılasıca kırmızı suratlı yapmak istemediklerimizi yaptıran pis şeytan. hep sana uydum, senin yüzünden deriz ya.. cık cık cıkkkk.. naneleri yiyip yiyip şeytana uydum demek yok kardeş. içimizde şeytan yok. şeytan sensin. suçu ona atıp durmayın diyen kitaptır kendileri.
içimizde şeytan yok..içimizde aciz var..tembellik var..iradesizlik,bilgisizlik ve bunların hepsinden daha korkunç bir şey: hakikatleri görmekten kaçmak itiyadı var..
kitap içerisinden hemen herkesin aynı alıntıyı yaptığını düşünüyorum, o yüzden paylaşmayacağım, üniversite stajım esnasında okumuştum, staj o kadar boş geçiyordu ki görebileceğim tek şey boş panolardı ve bu kitap da hiç eğlendirmiyordu. zeki ama çalışmayan bir adam olan ömer'i, onun yaşadıkları üzerinden kendi hayatlarımızı okuyoruz bu kitapta, inanılmaz kasvetli, son sayfalarda bir o yana bir bu yana devrilerek zar zor okuduğum yine bir sabahattin ali eseri, sanırım yıldızımız barışmayacak bir türlü