istanbul hatırası

(bkz:ahmet ümit) tarafından yazılmış 590 sayfalık bu kitap roman, polisiye, tarih, edebiyat türlerine sahiptir.ayrıca kitap 9789752897458 ısbn numarasına sahiptir.
hayata bir yerinden tutunamazsan, işte o zaman fena. işte cehennem o zaman başlıyor..

hem bir macera kitabı olup sürekleyici olan aynı zamanda tarihi bilgiler veren bir kitap olarak gençlere okuttugum kitap
adını duyduğum ama henüz okumadigim kitaplardan biri olan kitap.
ilk ahmet ümit kitabımdı .. nasılda hevesle ve heyecan ile bir günde bitti anlamamıştım.. sonrasında başladı bir bir komiser nevzat sevdamız :)
kitabın polisiye olmasından ziyade adeta bir istanbul rehberidir. geçmişten günümüze istanbul'u anlatması,geniş bir istanbul panoraması oluşturuyor. bu haliyle tutucusundan modernine, eski istanbullusundan yeni göç etmişine, milliyetçisinden gayrı müslim’ine varana dek herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği güzel bir eser ortaya çıkmış.
ılk okuduğum ahmet ümit kitabıydı. bende onunla birlikte her anlattığı şeyi not defterime kaydetmiştim. kendileri polisiye roman yanında istanbulu bilhassa beyoğlunu çok güzel anlatan bir insandır. nasıl bittiğini anlamadığım çok beğenerek okuduğum bir kitaptır