kardeşimin hikayesi

(bkz:zülfü livaneli) tarafından yazılmış 330 sayfalık bu kitap roman, edebiyat türlerine sahiptir.ayrıca kitap 9786050914443 ısbn numarasına sahiptir.
kitabın ilk kısımlarını okuduktan sonra basit gelen ama okumaya devam ettikçe sizi şoklara sokan kitap. asla tahmin edemeyeceğiz bir son. zülfü livaneli her zaman okuyucusunu şaşırtmayı biliyor
livaneli'nin okuduğum ilk kitabı olan kardeşimin hikayesi her sayfasında sizi biraz daha içine çeken bir anlatıma sahip. kitabın sonunun hem hemen öğrenmek istiyor hem de bitmemesi için yavaşlamaya çalışıyorsunuz. bence herkes okumalı. dil, konu, üslüp tek kelimeyle kusursuzdu.
kitabı okumaya başladıkça sanki sonunu tahmin edebileceğiniz gibi gözüken fakat sonuyla sizi şoka uğratan bir roman. ayrıca kitabın psikolojik öğeler barındırması beni ziyadesiyle mutlu etti.
hayatımda ilk kez sonunu tahmin edemediğim tek kitaptı . her romanında bir gazeteci kullanması ilk bu kitapta dikkatimi çekmişti. allahım o nasıl kurgu... en çok hediye ettiğim kitaptır kendileri.
evet, kitabın başında biraz sıkılmadım değil ama kitap ilerledikçe güzelleşiyor. sonunun mükemmeliyeti hakkında yorum bile yapmıyorum.
zülfü livaneli okumaya başlamak için iyi bir kitap. konusu, dili her şeyi mükemmel ve sonu... tahmin etmiştim cümlesini kurmanızın çok zor olabileceği bir kitap.
"onca sayfa okunur mu hiç ya? özetlerine baktım. bunları söylerken kucağındaki ipad'i işaret ediyordu. o zaman hayatı, aşkı, ölümü, felsefeyi, edebiyatı 140 karakterlik tweet'lerle ifade eden bir kuşakla konuştuğumu daha derinden kavradım. aramızdaki uçurum kapanmayacak cinstendi."
''...midemi bulandırıyor bu koca şehir. kaçmak istiyorum...''