katiller çetesi

1 Entry Daha
sarai

sarai henüz on dört yaşındayken annesi tarafından meksika’daki bir uyuşturucu baronunun yanında yaşamaya zorlanmıştır. fakat sarai, normal bir hayatın ne demek olduğunu unutmasına rağmen, zorla alıkonulduğu evden kaçma umudunu da hiç yitirmemiştir.

soğukkanlı bir katil olan victor da tıpkı sarai gibi çocukluğundan beri hep ölüme ve şiddete tanık olmuştur. victor öldüreceği yeni hedefiyle ilgili bilgi almak için sarai’ın bulunduğu yere geldiğinde genç kız ,buradan kaçabilmek için elindeki tek fırsatın bu adam olduğunu anlar. ne var ki, işler sarai’ın planladığı gibi gitmez ve tehlikeli bir adamın elinden kaçarken, kendini tucson’a giden bir kamyonun arkasında değil, bambaşka tehlikelerin içinde bulur.

firar sırasında victor içgüdülerinin etkisindeki kişiliğinden sıyrılır, vicdanının sesini dinler ve sarai’a yardım etmeye karar verir. çift birbirine gittikçe yakınlaşırken, victor kızı korumak için her şeyini, hatta herkes gibi sarai’ın ölmesini isteyen erkek kardeşi niklas’la aralarındaki ilişkiyi bile tehlikeye atar.

victor ve sarai birbirlerine olan güvenlerini arttırırken, aralarındaki uyuşmazlıklar da zamanla azalmaya başlar. peki victor’un kaba kuvvete dayanan yetenekleri ve tecrübesi sarai’ın hayatta kalmasına yetecek midir?

bu kitap sarai ve victor’un hikâyesidir.

ızabel

onu esaretten kurtaran katiller çetesiyle karanlık bir hayat sürmeye kararlı olan sarai, acımasız bir sadistten intikam almaya karar verir. ama sarai'ın pervasız halleri onu asla geri dönemeyeceği bir yola sürekler. öte yandan arthur hamburg'un sağ kolu willem stephens da sarai'ın peşindedir. fakat ızabel kimliğine bürünen sarai'ın geçmek zorunda olduğu bambaşka bir sınav vardır ve bu son sınav aynı zamanda genç kızın victor faust'a olan güvenini de sorgulamasına neden olacaktır. sarai'ın devam kitabı olan ızabel okurları yine karanlık, ölümcül ve heyecan dolu bir serüvene çağırıyor

kuğu ve çakal

fredrik gustavsson hiçbir zaman aşka inanmamış ve kimsenin karanlık hayatını kabul edebileceğini düşünmemiştir.
ta ki en az kendisi kadar tekinsiz seraphina’yla karşılaşana dek...
fredrik ve seraphina beraber dopdolu iki sene geçirmiş ve aşkın en karanlık halini tatmıştır.
fakat bir gün seraphina fredrik’i geride bırakıp kayıplara karışır.

gelgelelim fredrik seraphina’yı bulmaya kararlıdır. fredrik’in elindeki tek koz ise cassia adında, hafıza kaybı yaşayan masum bir kızdan başkası değildir.
fredrik’in cassia’nın yaşananları hatırlaması için çabalamaktan başka şansı yoktur. ve bu esnada hiç umulmadık olaylar yaşanır ve fredrik kendini türlü açmazın içinde bulur.

katiller çetesi’nde macera sarai ve ızabel’in ardından devam ediyor, gerilim iyiden iyiye tırmanıyor.
kuğu ve çakal j.a. redmerski’nin dünya çapında büyük yankı uyandıran serisinin üçüncü kitabı.

kötülük tohumları

victor faust'un yeni birlik'i hızla büyümektedir. fakat çete üyeleri arasındaki ilişki, beklenmedik bir düşmanın, örgütteki kişilerin sevdiği insanları kaçırmasıyla derinden sarsılır. düşmanın, kaçırdığı kişileri serbest bırakmak için çetenin karanlık sırlarını kendisine itiraf etme koşulu koymasıyla da işler iyice karışır.
oysa nora adında, genç ve güzel bir kadın olan bu son derece tehlikeli düşman, çete üyelerinin birbiriyle ilgili bildiklerinden çok daha fazla şeye vakıftır. gelgelelim örgütün elinde bu kadına dair hiçbir ipucu yoktur. üstelik çok geçmeden kadının gerçek niyeti tüm çıplaklığıyla ortaya çıkıp birlik’i yeni başlangıçlar yapmaya zorlayacak ve hatta yıkıma sürükleyecektir.

victor

“bir seri ancak bu kadar sürükleyici olabilir! karakterlerin gelişimine tanık olmak tarifsiz bir duygu.” – usa today
profesyonel katiller bile kafa dinlemeye ihtiyaç duyar ama victor için ızabel’le çıkacakları tatil, sevdiği kadınla baş başa kalmaktan çok daha fazlası demektir. çünkü bu, victor için bir tür kendini aklama fırsatıdır. onu niklas’la neden italya’ya yolladığını, nora’ya olan ilgisinin ardındaki gerçeği ve daha pek çok konuyu açıklığa kavuşturmak için yakaladığı bir fırsat... fakat yaşanan olaylar bazıları için tatillerin de sadece boş bir hayalden ibaret olduğunu gösterecektir.

kara kurt

katiller çetesi’nde heyecan kara kurt’la devam ediyor… nora’nın ortaya çıkardığı sırların ardından, niklas ve victor arasındaki iş arkadaşlığı da kardeşlik de derinden sarsılmıştır. fakat niklas her şeye rağmen yalnızca kendisinin başarıyla yerine getirebileceği düşünülen bir görev için italya’ya gitmeyi kabul eder. çünkü bunu kardeşinin ihanetine karşı bir merhamet –ya da bir intikam – fırsatı olarak görmektedir. öte yandan niklas’a italya’da ızabel ve çetenin yeni üyesi nora da eşlik edecektir. gelgelelim italya’da birlik’in düşündüğünden çok daha zorlu bir süreç yaşanacak ve çete üyeleri hiç beklenmedik olaylarla yüzleşip zor kararlar vermeye mahkûm edileceklerdir.

lydia
1 Entry Daha