kitap hırsızı

(bkz:markus zusak) tarafından yazılmış 574 sayfalık bu kitap roman, edebiyat türlerine sahiptir.orjinal adı the book thief olan bu kitap (bkz:selim yeniçeri) tarafından çevrilmiştir.ayrıca kitap 9786053480600 ısbn numarasına sahiptir.
(bkz:markus zusak) tarafından yazılmış 574 sayfalık roman.
ayni isimli film uyarlamasinolan bir kitaptir. filminde nazi dobeminde kitap calip evlerinde sakladiklari yahudi bir gence anlatan kizin hikayesidir.
insanın tüylerini ürperten bir kitap. nazi döneminde geçen kitap ölüm meleği ağzından anlatılıyor. bir yahudi genci evinin bodrumunda saklayan bir aileye evlatlık verilen kız karakter ana konu.
her yerde kitaplar vardı! duvarların her birinde aşırı dolu ama kusursuz raflar yükseliyordu. duvarın boyası bile görünmüyordu. siyah, kırmızı, gri her renkte kitapların sırtlarında farklı tarzlarda ve büyüklüklerde yazılar vardı. bu, liesel meminger’in hayatında gördüğü en güzel manzaraydı.
(bkz:kitaphırsızı) 2. dünya savaşı almanya'sında yaşayan küçük kız çocuğu liesel meminger'in uzun süre hafızalardan silinmeyecek ilginç hikâyesini çarpıcı bir dille anlatan kitap.
(bkz:markuszusak) avusturya ve çeşitli ülkelerde pek çok ödül almış ve kitap hırsızı ile the new york times da çok satanlar listesinde bir numaraya yükselen yazar.
izlerken hiç sıkılmadığım harika bir film. tavsiye üzerine izlemiştim zaten. inanmayacaksınız ama film değil de kitap önerisi olarak sunulmuştu: https://sorcev.com/sikilmadan-okunabilecek-kitap-onerileri
kitabıda filmide bir birinden muhteşem olan eser. izlemeniz ve okumanız acilen önerilir.
beni en çok etkileyen kitaptır.