küçük prens

102 farklı türkçe baskısı yapılan eser. her yaştan kişilerin okuması gerektiğine inandığım, küçük bir dostun tavsiyelerini içeren roman. (bkz:antoine de saint-exupery)
hayatımda okuduğum en güzel şey olabilir. o, bana arkadaş oldu. insan bir an olsun farklı düşünüyor.
"eğer kelebekleri tanımak istiyorsak birkaç tırtıla katlanmak gerekir."

"kendini beğenmiş insanlar başkalarını kendine hayran sanır."
çocukluğumun kitabı . ilk kez 9 ya da 10 yaşımda abimin zorlamasıyla okumuştum . bugün de küçük kuzenime okudum.
her yaştan insanın okuması ggereken bir kitap
her okunduğunda farklı bir anlam çıkarılacağı söylenen kitap
''bir insan, milyonlarca yıldızın yalnız bir tanesinde filizlenen bir çiçeği sevecek olursa, yıldızlara bakması onu mutlu etmeye yeter. kendi kendine 'çiçeğim oralarda bir yerdedir...' diye düşünür. fakat koyun çiçeği yerse onun için bütün yıldızlar sönmüş gibi olur.
bu da mı önemli değildir? ''
ilk önce 250 dile çevrildiğini ve milyonlarca kişinin okuduğunu duyunca çok şaşırmıştım ve bu kitabı okumalıyım dedim ve satın aldım tamam ilk başları sıkıcı olabilir hatta sıkıcı diye kitabı okumayı bırakan çok kişi olduğunu düşünüyorum bende onlardan biriydim ilk 20 sayfasını okuyup bırakmıştım. sonra sosyal medya üzerinde resimleri ve yorumlarını görünce kitabı tekrar elime aldım okumaya tekrar başladım ama bu sefer bırakmadım küçük prens gezegenleri gezdikçe bende heyecanlandım 1 saat sonra kitap bitti ve ben gerçekten çok beğendim o gün bu kitabı ilerde oğlum olursa kesinlikle saklayıp okutmak istiyorum dedim yani küçük prensi herkese tavsiye ederim.
  • /
  • 3