kurucunun kızı

(bkz:amy engel) tarafından yazılmış 272 sayfalık bu kitap roman, fantastik, edebiyat türlerine sahiptir.orjinal adı the book of ıvy olan bu kitap (bkz:merve özcan) tarafından çevrilmiştir.ayrıca kitap 9786055016364 ısbn numarasına sahiptir.
distopya türünde çok etkili bir kitap. okurken zaman akıp geçiyor.
içinde fazla terim bulundurmaması ve fazla ağır olmamasıyla birlikte distopya ile tanışıp alışma kitabıdır kendileri
romantik-distopya türü olan bir kitaptır. yazarın dili ve konusuyla beraber ağır olmamakla birlikte, benim ilk distopya kitabımdır. merak edenler hiç çekinmeden alabilir.
dehşet verici bir nükleer savaş sonrası amerika birleşik devletleri büyük ölçüde yok edilmiş, sadece küçük bir grup hayatta kalmıştı. geriye kalanları kimin yöneteceği konusunda lattimer'lar ve westfall'lar arasında çıkan savaşı westfall ailesi kaybetmişti. ve beş yıl sonra barış ve kontrol, her yıl yapılan bir törenle, kaybeden tarafın kızları ile kazanan tarafın erkeklerinin evlendirilmesiyle sağlanmaktaydı.

bu yıl benim sıram gelmişti. benim adım ıvy westfall ve görevim basitti: başkan'ın oğlunu, müstakbel kocamı öldürmek ve westfall ailesinin gücünü geri kazanmasını sağlamak. ama görünen o ki, bishop lattimer ya çok yetenekli bir oyuncu ya da ailemin iddia ettiği gibi kalpsiz, zalim bir çocuk değil. hatta beni bu dünyada gerçekten anlayan tek kişi bile olabilir. ama kaderimden kaçmama imkân yok. ben westfall mirasını geri alacak kişiyim. bishop ölmeli. ve onu öldüren ben olmalıyım…