la casa de papel

ilk 3 sezonu harikaydı..4.sezon hayal kırıklığıydı..ama olsunn yinede izlerim her türlü...
ilk üç sezonu çok iyi, son sezonu onlar kadar iyi olmayan dizi. ama yine de bekletiyor kendini
mükemmel bir şekilde giderken ortaya çıkan aşk üçgenleri ve saçma aksiyon sahneleri ile türk filmi tadı vermeye başlayan dizinin nereye varacağını merak ediyorum.ilk iki sezonda nehir misali akan senaryonun gücünü ve yaratıcılığını soluksuz bir şekilde izlerken iliklerime kadar hissetmiştim.profesöre değil de senariste aşık olmuştum resmen.başta berlin bana itici gelirken şimdi tokyo’nun vurdumduymazlığına dayanamıyorum. dizide çok yakışıklı ya da güzel denilebilecek bir karakter yok.ama bir kadın gözüyle şunu diyebilirim ki tokyo’nun vücudu göz ardı edilemez. genel olarak bakıldığında dizide aşık olunabilecek karakterler ve onların düşünceleri var.
bugün 5. sezonu yayınlanacak olan çok kişinin beklediği newtflix dizisi

fragman
ilk iki sezon itibariyle tek solukta izlediğim, bu kadar da olmaz dedirten dizi! kıyısından köşesinden bir prison break heyecanı uyandırmıştı içimde. ''hamleler ve karşı hamleler'' temasını seven biriyseniz kesinlikle izlemelisiniz. dizi 2. sezonda final yapmasına rağmen popülaritesinden dolayı yeniden çekilip suyu sıkıldı. keşke yapılmasaydı da akıllarda hep o efsane la casa de papel imajıyla kalsaydı.
 spoiler!
ilk sezonlarında idealleri olan ince işçilikli bir soygun, son sezonunda saçma sapan bir iç savaş hareketine dönüşmesi ve aksiyon sahnelerinin kurtlar vadisi gerçekliğinde olması beni diziden soğutmuştur.

diziyi eski kız arkadaşım önermişti final zamanında kütüphanede sabahlayarak izlemiştik, eski güzel anıların hatrına intro müziğini her duyduğumda kalbim bir farklı atar
  • /
  • 3