mahalleden arkadaşlar

(bkz:selçuk aydemir) tarafından yazılmış 224 sayfalık bu kitap edebiyat, anı-mektup-günlük türlerine sahiptir.ayrıca kitap 9789751035356 ısbn numarasına sahiptir.
tabletlerin, akıllı telefonların olmadığı 90'lar… belki de çocukların "çocuk"olduğu, "çocuk gibi" oynadığı son yıllar… küçükçekmece'nin küçük bir mahallesinde kendisine idol olarak gördüğü "mahallenin reyisi" ismet'in gözüne, dahası çetesine girmek için bin bir takla atan selçuk'un, bu uğurda iki arkadaşıyla birlikte çete kurup mahallenin altını üstüne getirmesinin mizah dolu hikâyesi anlatılır.
selçuk aydemir. siz belki kendisini kardeş payı, işler güçler gibi yapımlardan tanıyor olabilirsiniz ama ben onunla kitapları ile tanıştım. ( yani hiçbir projesini izlemedim. lütfen taşlamayın listeme ekledim izliyicem.) yazar bu kitabı ferhan şensoy'un üvey kitabı sayıyor. ben daha önce hiç ferhan şensoy okumadım ama bu kitabı çok sevdim yakın zaman da ferhan şensoy'da okumayı düşünüyorum. kitap çok samimi bir mahalle arkadaşlığını anlatıyor. selçuk, serkan, mete üç iyi arkadaşlardır. mahalle'de ismet adında bir çete reisi bulunmaktadır. bu ismet selçuğun idolü haline gelmiştir. selçuk ismet'e gider ve onuda çetesine almasını ister. ismet kabul etmez. buna sinirlenen selçuk alır yanına en iyi arkadaşlarını kendi çetesini kurar. işi bir üst levele alıp para kazanmaya bile başlar. niyet kutusu işine girer. insanlardan para alıp onlara kurdan çıkan hediyeleri verir. mete ve serkan'a pazar'da soğuk su ve limonata bile sattırır. iyi para'da kazanırlar. ama ismet bunlara sinir olur ve ortalık kızışır. aksiyonu ve gülücüğü bol bir mahalle tiyatrosu. işte böyle bir kitaptı
muhteşem bir kitap yakın yaş grubundayız yazarla (bkz:selçuk aydemir) onun için anlattığı çocukluk dönemi gözümün önünden geçiyor her cümlesi oynadığı oyunlar oyuncaklar ve yaşadığı olaylar kendini hikayenin içinde buluyorsun mahalle arkadaşlıklarını belkide son yaşamış nesil olarak yaptığı dizilerdede hissediyorsun zaten bunu (bkz:kardeş payı) kitabın çok yerini gülerek okudum herkese tavsiye ediyorum

“kahvaltımı da, dayağımı da yemiştim; karnım tok, sırtım pek morluk doluydu.”

27 martta filmi çıkacak olan kitap yönetmenliğini (bkz:selçuk aydemir) başrollerinde (bkz:nurgül yeşilçay) ve (bkz:alper kul) oynuyor bekliyoruz :)