marslı

(bkz:andy weir) tarafından yazılmış 416 sayfalık bu kitap roman, bilim-kurgu, edebiyat türlerine sahiptir.orjinal adı the martian olan bu kitap (bkz:emre aygün) tarafından çevrilmiştir.ayrıca kitap 9786053753902 ısbn numarasına sahiptir.
filmi de en az kitabı kadar başarılı.
iyice araştırılarak yazıldığını belli eden kitap
filmini sinemada izleme fırsatı bulmuştum, video günlüklere özellikle de dünya dışındayken olanlara aşırı merakım var, bilim-kurgu üzerine komedi, üzerine de dünya dışı tarım konuları ele alınınca beni inanılmaz cezbetmişti. her şey yapılabilirmiş gibi hissettiren akıcı güzel bir filmdi. kitabının filmdeki gibi görselle desteklenmediği için terimsel açıdan daha ağır olduğunu duymuştum.
bir solukta okuyup bitireceğiniz bir kitap. sanki marstasınız,karakterle birlikte yaşıyorsunuz.
o dünyanın en ünlü adamı. sorun şu ki, dünyada değil. altı gün önce, mark watney mars’a ayak basan ilk insanlardan biriydi. şimdi isr, orada ölmesi neredryse kesin.
marslı bilimkurgunun haslarından sayılmalı. içinde bulundurduğu bilim uzaya ayak basan ve hayata kalma mücadelesi marsta nasıl patates üretilir. insanlara bunu çok iyi öğretti
andy weir tarafından yazılmıştır. ayrıca filme de uyarlanmıştır.
marslı, ridley scott tarafından yönetilen 2015 yapımı bilim kurgu türündeki abd filmi. drew goddard tarafından yazılan senaryo, andy weir tarafından 2011'de yazılan aynı adlı romandan uyarlandı.