mucize

(bkz:r. j. palacio) tarafından yazılmış 336 sayfalık bu kitap roman, edebiyat türlerine sahiptir.orjinal adı wonder olan bu kitap (bkz:berna sirman) tarafından çevrilmiştir.ayrıca kitap 9786053437451 ısbn numarasına sahiptir.
sihirli bir lamba bulsaydım ve tek bir dilek hakkım olsaydı insanların beni farketmeyeceği sıradan bir yüzüm olmasını dilerdim. sokakta yürüken insanların beni görüpte yüzünü başka tarafa çevirlmemlerini dilerdim. ne düşünüyorum biliyor musunuz? kaderinde sıradışı olmak varda sıradan kalamasın diyorum hayata insan aguust pulman gibi bakmalı agugust pulmanla tanışın ve mucizelenin
insan haklı olmakla nazik olmak arasında kaldığında gerektiğinden daha nazik olmayı seçmeli. naziklik nezakketir insanı yücellttir. mucizeyle tanışın ve sözlerin güzelliğine kapılın
sonra içimden gelerek gülümsedim.
nedenini bilmiyorum.
bazen ağlayacakmış gibi hissettiğimde bunu neredeyse-gülecekmiş hissine çevirebiliyorum...
okumak istediğim bir kitap ve geçtiğimiz aylarda filmi de çıktı
o kadar güzel bir kitap ki, insan okurken bazı şeylerin farkına varıyor. ayrıca birkaç ay önce sinemaya uyarlandı.
bu salondaki herkes, nerede olursa olsun, mümkün olan her an gerektiğinden daha nazik olmaya çalışırsa, dünya gerçekten de daha güzel bir yere dönüşür. ve bunu yaptığınız takdirde biri, bir yerde, bir gün, her birimizde tanrının yüzünü görebilir.
bir -kitabı kapağına- çocuğu yüzüne bakarak değerlendirmeyin.
mucize serisinin ilk kitabı
farklılıklara nasıl yaklaşmamız konusunda sosyal sorumluluk projesi tadında harika bir kitap. mutlaka okunması okutulması gerekir.

kaderinde sıradışı olmak varsa sıradan kalamazsın.