muhafız

(bkz:selman kayabaşı)
teşkilat kitabının devamı olan kitapta istihbarat örgütü çalışmalarına devam etmekte ve bir dizi olayı araştırmaktadır. geçmişte bizimde çok kafamızı kurcalayan aselsan mühendislerinin sözde intiharları üzerine başlayan kitapta istihbaratçımız ve kitabın kahramanı affan bey; kerkük'te başlayan, kudüs'te devam eden ve istanbul'da, çemberlitaş'ın altına gizlenmiş mahzende son bulan iktidar savaşında tarihin bütün tezlerini alt üst edecek birçok gerçekle yüzleşecektir.
teşkilat kitabının yazarı selman kayabaşı'dan serinin ikinci kitabı: muhafiz

aselsan'daki gizli projede görev yapan elektronik mühendisi semih temiz, sakarya'daki bir arazide intihar etmiş olarak bulunur. bunun bir suikast olduğunu düşünen mit, affan alkan'ı suikastı çözmekle görevlendirir. affan bey cinayetin izini sürerken turgut özal'ın bir araya getirdiği ve rumeli'de bağımsız devletler kurmakla görevlendirdiği gizli bir ekibin varlığından haberdar olur. teşkilat, müslüman olan ilk türk hakanı satuk buğra han, oğuz yabgusuna isyan edip türk boylarına islam'ı yayan selçuk, kudüs'ün fatihi selahaddin eyyubi, kosova devleti'ni kurduktan sonra hayatını kaybeden muhsin yazıcıoğlu gibi pek çok ismi yetiştiren gizli bir ekipten oluşmaktadır.

affan bey; kerkük'te başlayan, kudüs'te devam eden ve istanbul'da, çemberlitaş'ın altına gizlenmiş mahzende son bulan iktidar savaşında tarihin bütün tezlerini alt üst edecek birçok gerçekle yüzleşecektir.
(bkz:selman kayabaşı) tarafından yazılan 272 sayfalık roman. ısbn: 6055535674