nietzsche ağladığında

(bkz:ırvin d. yalom) tarafından yazılmış 432 sayfalık bu kitap roman, dünya klasikleri, edebiyat türlerine sahiptir.orjinal adı when nietzsche wept olan bu kitap (bkz:aysun babacan) tarafından çevrilmiştir.ayrıca kitap 9789755391465 ısbn numarasına sahiptir.
çok zaman oldu okuyalı. pek bir şey hatırlamıyorum. tek hatırladığım kitabı okurken mükemmel hissettiğim ve bir süre en sevdiğim kitap diye herkese okutmaya çalışmış olduğum.
son zamanlarda okuduğun en iyi kitapları sırala deseniz herhalde nietzsche ağladığında listenin üst sıralarında olurdu. gerçekten çok etkilendiğim, hayran kaldığım bir kitap nietzsche ağladığında. bu kadar mükemmel bir kurguya sahip, bu kadar sürükleyici ve elinden bırakamadan okunan bir roman olacağını tahmin etmiştim.
ırvin d. yalom bence çok akıcı yazıyor. diyalogları okur gibi değil bir filmi izler gibiydim. felsefeyi seviyor olmamın ufak bir etkisi olabilir ama felsefenin kurgunun içinde bu kadar iyi yerleştirilmesi bence büyük bir başarı. yapılan psikolojik tahlilleri, breuer'in bilinç altını, nietzsche'nin düşüncelerini, hasta-doktor iletişimini okumak benim için büyük bir keyifti. tıp, felsefe ve psikoloji ile ilgiliyseniz okumanızı tavsiye ediyorum. ⠀⠀