organize işler sazan sarmalı

organize işler 2, 4 ocak'ta sinemalarda!

asım noyan ve çetesinin organize ettiği, “sazan sarmalı” olarak tanımlanan bir üç kağıda bulaşan kahramanlarının macera ve aksiyon dolu hikayesi.
yazan-yöneten: (bkz:yılmaz erdoğan)

ortalamanın biraz üstünde olduğunu düşündüğüm komedi filmi.
çok sevdiğin biri var, artık yok. yerine kim gelmeye kalksa, onu arıyorsun. bulamıyorsun.
ne yapsa yeri dolmayacak.
aynı kült filmler de böyle. organize işler’in repliklerini aradım filmde. onun yerine koyabileceğim yeni replikler. ama yoktu. bunca övülen kıvanç tatlıtuğ’dan filmden geriye yalnızca gülüşü kalması yetmedi. bazı şeyler tekken daha güzel. yerine kimseyi getirmeye çalışmamalı.
her ne kadar organize işler 2 olarak dillendirilse de aslında organize işler sazan sarmalı adına sahip olan filmdir.

film konusundan ve işlenişinden çok pazarlanmasıyla ses getirdi. muhtemelen dünya sinema tarihinde vizyonda olan bir film ilk kez başka platformlarda da izleyiciye sunuldu. değişen dünya ile birlikte bu tabii ki kaçınılmazdı ama kabul görmesi de kolay olmayacaktır.

filmi izlemeye sinemaya gitmedim. ki zaten son 1 yıldır sinemaya gitmiyorum. netflix tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor. karşılayamasa da sinemanın o "saçma" havasını solumak istemiyorum. mesela mısır yenmesine uyuz oluyorum. o kadar sessiz bir yerde katır kutur birinin bir şeyler yemesi büyük saygısızlık bana kalırsa. filmin hareketli sahnelerinde biraz olsun gevşiyordum sinemada. neyse...

filmin içeriğine spoiler vermeden değinecek olursam;

film ortalama bir film olurken kıvanç tatlıtuğ -yine- harika bir oyunculuk çıkarmış. sırf o karakter için izlenebilir. geriye kalan oyuncular ve hikaye ise para verip izlenecek türden değildi. organize işler'i dönüp dönüp tekrar izleyebilirim ancak organize işler sazan sarmalı'nı kim bilir bir daha ne zaman izlerim.

velhasıl sinemada izleyeceğinize verin 30 lira netflix'e 1 ay güzel güzel izleyin birçok içeriği.