rick riordan

texas doğumlu, amerikalı yazar. (bkz:şimşek hırsızı)
yunan tanrılarını anlatan ve kitapları ile mükemmelliğe imza atmış bir yazar
bu rick amcanın nasıl bu kadar mükemmel bir kurgu yaptığını anlamıyorum eğer rick riordan olmasaydı kitap alışkanlığı kazanamazdım sanırım ve o benim hep en sevdiğim yazar olarak kalacak.yosun kafa percy'e selamlar!
oğlu için harika bir karakter ve dünya yaratan yazar. kitaplarının kahramanı percy jackson, oğlu gibi disleksisi, dikkat eksikliği-hiperaktivite bozukluğu olan bir karakterdir.
sürekli görüyordum en sonunda okudum! :) sürekli filmini ve kitaplarını gördüğüm bir seriydi fakat çocuk kitapları olduğu için almaya değer mi emin değildim. fakat geçen hafta kütüphanede serinin ilk dört kitabını buldum ve hemen aldım. fantastik bir seri olunca (bkz:harry potter) gibi keyifli olacağını tahmin etmiştim. olimposlu tanrıların çocuklarının maceralarını gördüğüm bu ilk kitapta gerçekten çok keyif aldım ve herkese tavsiye ederim. :)
doğan egmont yayıncılık tarafından yayınlanan percy jackson & olimposlular, kane günceleri, magnus chase ve asgard tanrıları ve olimpos kahramanları serilerinin yazarıdır