sherlock

londra şehrinde cinayetlerin peşine düşen polis teşkilatının dahi bir beyne sahip olan sherlock holmes ve ev arkadaşı doktor watson’dan aldığı yardımlarla cinayetlerin çözümlenmesini konu almaktadır.
3-4 yılda bir yeni bölüm çıkarmasa güzel dizi
sir arthur conan doyle tarafından yaratılmış ingiliz dedektif, yanında yardımcısı watson ile takılır, polisin çözemediği cinayetleri falan çözer.
duyumlara gore yeni bolumleri cekilecek dizi
henuz kitaplarini okumaya sira gelmedigi ama dizisine hayran kaldigim, soguk kanli, dahi bir dedektifin hikayesidir. ingiliz uyruklu dedektif ismini ailesinin farklı isimlere olan duskunlugu ile sahip olmustur. gozlem yapma sanatinin dahisi, mantigi dedektifidir.
yeni donem sheelock hikayesidir. yer ayni yer londra, adres ayni adres. arkadasi yine ayni dr. watson. sherlick bizim sherlock ama yil farkli. ezgi londra yerine simdiki londrada geciyor. ve muthis
sherlock holmes, sir arthur conan doyle tarafından oluşturulan britanyalı hayalî dedektif kahraman, polisiye edebiyatının önemli ilk kişiliklerinden biridir. gazetelerde basılmış, ve polisiyenin halk arasında yaygınlaşmasına yardımcı olmuştur.
diziyi her izlediğimde beni hayretlere düşüren, yeni sezon çıkana kadar her bölümü izlediğim dizi
nedendir bilmiyorum dizisini filmlerinden daha çok beğeniyorum. alışılmışın dışında bi hikayesi var ancak yılda 3 bölüm çıkarması bazı yıllar çıkarmamasi derken ben dahi unuttum nerede kaldığımı. keşke devamlılığı kesilmese
sir arthur conan doyle'un 19. yüzyılda geçen kitabından günümüze uyarlanılmış dizidir. üstün zekalı dedektif sherlock holmes ve arkadaşı dr. jhon watson'ın maceralarını anlatır. (bkz:benedict cumberbatch) oyunculuğuyla dikkat çekmektedir.
  • /
  • 2