skam

norveçli bir arkadaş grubunun günlük hayatını ele alan dibine kadar eğlenerek izleyeceğiniz dört sezondan oluşan ve her bir sezonda farklı karakterleri anlatan, (william benim sizdiden soyleyeyim :) ), bos zamanlarinizda,yazili haftalarinizda kucuk kacamaklar yaparak buyuk keyifle izleyeceginizi dusundugum bir gençlik dizisi.

dizi genel olarak 13-17 yaş kitlesie sahip,bolumleri (hatirladigim kadariyla) 30-41 dakikayi asmamaktadir. dört sezonun sonunda final yapmış,fakat yaptigi final dizinin fanlarini tatmin etmeyince diziden israrla besinci sezon istenmistir. (bu haber,biz fanlarin kalbine hanceri saplasa da dizi dorduncu sezonda final yapmistir..)

izleyin,ve gelin uzerine konusalim! final sizi tatmin etti mi, sizin favoriniz hangi sezon (bknz:benim noora)
norveç yapımı olan bu gençlik dizisi vlog tarzında çekilmiş. kısa kısa bölümlerden oluşması bir yana her sezonda farklı bir kişiyi ele alarak ilerliyor olması mükemmel. gençlerin okul ve aşk hayatları, aile sorunları gibi bir çok konu ele alınmış.
içerisinde toplumsal mesajlarda içeren bir dizi. dinsel farklılıklar, eşcinsellik, mülteciler, savaş, tecavüz gibi birçok konuya değiniyor. bu konular karakterler üzerinden anlatıldığı için daha iyi anlayabiliyorsunuz.