sofie'nin dünyası

(bkz:jostein gaarder) tarafından yazılmış 576 sayfalık bu kitap roman, felsefe-düşünce, edebiyat türlerine sahiptir.orjinal adı sofies verden olan bu kitap (bkz:sabir yücesoy) tarafından çevrilmiştir.ayrıca kitap 9789758434572 ısbn numarasına sahiptir.
(bkz:jostein gaarder)'in yazdığı felsefe tarihi üzerine bir roman ve gerçekten çok güzel sürükleyici bir roman herkesin okumasını tavsiye ederim.
kendimi bildim bileli kutuphanemde duran ama hic okumadigim felsefik bir kitap. genc bir kizon ic dunyasi ile ilgiliymis.
lise 2 de gözlerimin bozukluğu sebebiyle de uzakta sırada oturmuş bi arkadaşımın elinde gördüğüm (hiç bir kitaba kayıtsız kalamadığım için) ne o safiye’nin dünyası mı diyerek tüm sınıfı kendime güldürdüğüm şimdi kitaplığımda felsefeye adım attığım ilk kitabımdır
insanda öğrendiği vakit ortaya çıakan hayret etme duygusunu ortaya çıkaran okumaya başlandığında elden bir bırakamadığını kitap
canım kitabım ilk yetişkinlikte ilk okuduğum kitap bana hayatı sorgulatmistir
lise yıllarımda babamın zorlamasıyla okumaya başlamıştım ama gerçekten sonradan çok sarmıştı.okuduğum en uzun kitaptır eminim.
muazzamdır. "felsefeye başlamak istiyorum nereden girsem yediğim tokat daha az acıtır?" sorusunun yegâne cevabıdır.
yazarı jostein gaarder olan felsefe tarihi hakkında yazılmış başlangıç seviyesinde bir roman.

not: bana kullanıcı adı oldu.
oldukça güzel bir kitap. aristoteles bölümünde biraz sıkmıştı ancak biraz daha dayanınca ilerisi gerçekten çok güzel. biraz uzun ancak sürükleyici. felsefeye giriş için en ideal kitap.
  • /
  • 2