the vampire diaries

vampir günlükleri (the vampire diaries) l. j. smith.'in aynı isimli kitap serisinden, "dawson’s creek dizisinin de yazarlarından olan kevin williamson ve gösterimden kaldırılan kyle xy dizisinin yazarlarından olan julie plec tarafından uyarlanan televizyon dizisidir.
yavaş bi ingilizce kullanıldığını duyup alt yazısız ingilizcemi geliştirmek için izlemeye başladığım dizi ama bi anda kendimi ilk sezonun son bölümünde bulmuştum o zamanlar daha sonrasında bilim kurgusundan entrikasına ilgimi çekmeyi başardı ve 8 yılın sonunda ilgi çekici bi finalle hem bittiği için içimi buruk hemde kendine yakışır bi finalle bitirmiş olmasının mutluluğuyla bıraktı beni vampirlere ilginiz varsa izlemenizi tavsiye ederim
vampir dizileri arasında 2. favorimdir.
yer yer kendini tekrar eden olayları olsa da su gibi gider. izlemesi keyiflidir.
joseph morgan'ın diziye girmesi ile de extra keyiflenip beni hipnoz etmeyi başarmış dizidir.
kendisini 2 defa baştan sona bitirdiğim dizi. genç kız elena nın vampir kardeşler damon ve stefan ile başına gelenleri, şehirlerindeki vampir, cadı ve kurtadamlarla yaşadıklarını anlatıyor. eğer bu tür doğaüstü dizilere ilginiz varsa izlenmesi gerekiyor derim.
neredeyse çocukken başladığım için sonu gelsin diye izlemeye devam ettiğim, kavak yellerinden hallice her karakterin gidip gidip geri geldiği, lisede başlayıp karakterlerin ilerideki hayatlarını izlediğimiz, bol karamsarlı, bol esprili ve bol yakışıklı ve güzel karaktere sahip dizi kendisi, son sezonda biraz üzmedi değil ama bunu da sezonlarca dizi çekip artık konuların sünmesine bağlıyorum. izlenebilir, akıcı bir dizi.
5. sezonunda yeter artık dediğim dizi. dizinin köken vampir karakterleri the originals olarak yeni bir diziye geçtiler. o da ilk sezonda yeter dedirtti.
joseph morganı tanıdığım dizidir. bir de klaroline vardır ki hayatımda ilk ve son fandom olduğum şeydi
lise+universite yillarimin vazgecilmez dizisiydi. zaten genel olarak yerli degilde yabanci diziler tercihimdir. bana gore yabanci dizilerin kurgusu daha yaratici. the vampire diaries ise benim uzun sureli izledigim en son diziydi. ondan baska bir diziye de bir begenim olmadi henuz.
  • /
  • 2