müverrih

Durum: 2 - 0 - 0 - 0 - 04.05.2020 15:57

Puan: 8 - öğrenci

4 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.

umut güner

ilk, orta ve lise eğitimini istanbul’da tuzla semtinde tamamlamıştır. balıkesir üniversitesi tarih bölümü’nde lisans eğitimini, kocaeli üniversitesi sosyal bilimler enstitüsü tarih bölümü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır.

uzun yıllar muhtelif dernek ve vakıflarda toplumsal ve kültürel faaliyetler içerisinde bulunan yazar, milli akıl, diyanet aylık dergisi, diyanet aile dergisi ve dünyabizim başta olmak üzere muhtelif dergilerde yazılar kaleme almıştır. bunun yanı sıra yayımlanmış akademik makaleleri ve kitap çalışmaları bulunan yazar, ortaçağ tarihi, türk islam düşüncesi ve amerika tarihi ve kültürü alanlarında ihtisas çalışmaları yürütmektedir. tarihte fütüvvet ve ahilik adlı yayınlanmış bir kitap çalışması bulunmaktadır.

tarihte fütüvvet ve ahilik

türk ve islam tarihinde gençlerin oluşturduğu, esnaf teşkilatı, dini cemaat ve ahlaki sistem olan fütüvvet ve ahilik hakkında umut güner tarafından kaleme alınmış bir eser. akademide uzun yıllar bu konuda derki toplu elle tutulur çalışma pek yoktu. yayınlandıktan sonra büyük bir boşluğu doldurmuş tur.

yazarın metodoloji ve meseleyi ele alış şekli güzel. yüzlerce yıllık süreci tarihi bağlantılarını koparmadan ele almış. türk ve islam tarihinde devlet, sosyal kuru lar hakkında okuma yapmak isteyen ve araştırma yapanlara tavsiye edilir.
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 2

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.