okurumizlerim

Durum: 28 - 0 - 0 - 0 - 13.09.2017 14:15

Puan: 177 - öğrenci

7 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 3

dan brown

cehennem, ihanet noktası, dijital kale, da vinci'nin şifresi, kayıp sembol, melekler ve şeytanlar'ın yazarıdır. yeni kitabı başlangıç'ı ilk türkiye'de okuyacağız 3 ekim'de çıkacak. kitapları film olmuştur.

steve jobs

kişinin yaşamına değinen iki film vardır biri biyografik dram türünden jobs (asthon kutcher başroldedir) diğeri steve jobs'tur. (michael fassbender ve kate winslet yer alır). jobs, yaşamından kesit sunarken, steve jobs daha geniş bir dönemi perdeye yansıtmıştır.

yalnızlık paylaşılmaz

yalnızlık, yaşamda bir an,
hep yeniden başlayan.
dışından anlaşılmaz.

ya da kocaman bir yalan,
kovdukça kovalayan.
paylaşılmaz.

bir düşün'de beni sana ayıran
yalnızlık paylaşılmaz
paylaşılsa yalnızlık olmaz.

küçük prens

”senin gezegenindeki insanlar tek bir bahçeye beş bin gül dikiyorlar ama yinede aradıklarını bulamıyorlar” dedi.

evet bulamıyorlar, diye cevapladım onu. “halbuki aradıkları tek bir gülde veya bir yudum suda olabilir…” haklısın, dedim. …

bunun üzerine küçük prens şöyle dedi; ”ama gözler gerçeği göremez ki, yüreğiyle aramalı insan.”

defalarca okudum, birilerine hediye etmişliğim de var. şuracığa dokunmuştur kısacası.

bir de sinema filmi var ben çok sevdim.

gelgelelim, defterlerden kupalara, yüzüklerden kolyelere, duvarlardan tuvalet kağıtlarına kadar heryerde bir "küçük prens fetişizmi" oluşturuldu ki insanda pop artlı che tişörtü duygusu uyandırıyor ya da salzburgta anahtarlıktan çikolataya herşeyin mozart desenli bir ambalaja girdiğini görünce oluşan duygunun aynısını besliyorum.

sil baştan

yazar bu kitapla 1988 yılında dünya fantezi en iyi roman ödülü'nü kazanmıştır.

ayrıca jim carrey ile kate winslet'in başrollerinde oynadığı eternal sunshine of the spotless mind isimli efsanevi sinema filminin türkiye vizyonlarına girişi bu isimle olmuştur.

eylül ayı kitap çekilişi

film başlığı

400 darbe
bisiklet hırsızları
açık şehir roma
hiroşima sevgilim
yağmuru bile

ölmek için 13 sebep

2. sezon onayını alan, akran zorbalığını dile getirerek farkındalık yaratan dizi. 2. sezonun zorlama olmamasını diliyoruz çünkü
 spoiler!
dizide intihar eden genç kız geriye kalanlara kasetler bırakmıştır her yüz intiharına katkı sağlayan ya da ilgili olan birine kaydedilmiştir. don bölümde kasetler bitti. hepsi dinlendi ve biz bu süreci izledik, aile yasal sürece girişti yani neyi anlatacaklar 2. sezonda acaba?

shadowhunters

imdbsi 5,9 olan ölümcül oyuncaklar: kemikler şehri isimli bir sinema filmi de olan kitabın dizisidir. 2. sezon başında bıraktım. ergen edebiyatına bağlamışlardı.

didem madak

ah'lar ağacı, grapon kağıtları, pul biber mahallesi şiir kitaplarının yazarıdır. yaşamını kanserden yitirmiştir.
ankara'nın dost'u henüz tadilata girmemişken ayakta okuyup bitirmiştim grapon kağıtları'nı. sonra ah'lar ağacı'nı alıp bazı dizeleri defalarca okumuştum. cam önünde kavanozdaki reçeller gelir aklıma nedense hep. ne zaman ah diyecek birşey yaşasam kendisini anarım. siz aşktan n'anlarsınız bayım ise en bilinen şiirlerindendir...
  • /
  • 3
Henüz hiç başlık açmamış.

the flash

kaliteli bir süperkahraman dizisi izleyeceğimi sanarak başladığım, bölümler geçtikçe başrolün lanet bir ergene dönüştüğü, yaş aralığının 20'lerden aşağı düştüğü artık zorlama izlediğim bir dizi, senaristlerin ne yaptığını şaşırdığından neredeyse eminim, çünkü dizide hiç bir mantık kalmadı yine de çerezlik bir dizi aranıyorsa izlenebilir, sonuçta ben hâlâ izliyorum, neden bilmesem de..

Toplam entry sayısı: 28

sarah jio

mart menekşeleri'ni okudum. kurgusunu beğenmedim.
 spoiler!
yok uçuruma gelmişte yok düşmeden atlamışta peh!

adam fawer

adam fawer, pennsylvania üniversitesi’nin ekonomi bölümünden mezun olmuş, istatistik bölümünde yüksek lisanstan sonra mba yapmıştır. 6 yaşında kornealarına zarar veren bir rahatsızlık geçirmiştir. 10 yıl hastaneye gidip gelmiştir. üniversite'den bir arkadaşının son aşamaya gelen göğüs kanseri haberi, sevmediği bir işte çalışmaması gerektiğini ona hatırlatmıştır. iki arkadaş beraber hergün yazmaya başlamışlar, arkadaşı hastaneye yatınca da yazmaya devam etmiş, arkadaşı kitabı basıldığında hayatının en mutlu gününü yaşadığını söylemiş ama iki hafta sonra yaşamını yitirmiş. kendisinin kitabı ise yazmaya başlamasından 1 yıl sonra tamamlanmıştır. olasılıksız 18 dile çevrilmiştir ve "en iyi ilk roman" dalında 2006 ınternational thriller writers ödülü'nü kazanmıştır. 2008'de empati'yi yazmıştır. olasılıksız o kadar başarılıdır ki ilk olarak türkçe'ye çevrilmiş ve dağıtıma girmiştir. fawer, türkiye'de çok satmıştır ancak yazarlık mesleğiyle yaşamını idame ettirememiştir. son kitabı oz'u türkiye'deki editörünün ısrarları ile yazmıştır. iki kitabını da beğendim, oz okunmak üzere rafımda duruyor.

sil baştan

yazar bu kitapla 1988 yılında dünya fantezi en iyi roman ödülü'nü kazanmıştır.

ayrıca jim carrey ile kate winslet'in başrollerinde oynadığı eternal sunshine of the spotless mind isimli efsanevi sinema filminin türkiye vizyonlarına girişi bu isimle olmuştur.

eylül ayı kitap çekilişi

yeşil yol the green mile

kült bir yapım. duygulandırır. iyi olmanın altını çizer.

how i met your mother

kahkaha attırmaz, gülümsetir. kendini bir parçası hissedersin. ama bağımlılık yapmaz...

game of thrones

ilk kitabını okurken sürekli arkadaki listeden bu kimdi hangi hanedandı diye diye okuduğum, daha da okumam arkadaş bu ne beynim döndü bunu okumaya vereceğim zamanda edebi bir eser okurum dediğim, ardından dizisini izleyerek merakımı giderdiğim, yine de bir sonraki sezonu fanları kadar heyecanla beklemediğim dizidir. ayrıca ilk sezonda danerys targeryan'ın khal drago'yla olan sahneleri feministlerce çözümlenmiş ve eleştirilmiştir. cinsiyetçi küfüre ve erotik sahnelere bol bol yer verilmektedir. görsel efekt açısından çok güçlü bir yapımdır. kitabın yazarı g. r. r. martın'dir. sevilen kararkterleri öldürür. zamanla sevilmeyenleri de ya öldürdü ya cezalandırdı.

jon snow

7. sezona kadar biz de birşey bilmiyorduk, çok da şey yapmamak lazım. (kitabı okuyanları tenzih ederim)

buket uzuner

ilk röportajımı lisedeyken sanal ortamda gerçekleştirdiğim yazar. iki yeşil susamuru ve gelibolu kitaplarını okumuşluğum var.

the flash

izlemeyi bıraktığım bir dizi...

shadowhunters

imdbsi 5,9 olan ölümcül oyuncaklar: kemikler şehri isimli bir sinema filmi de olan kitabın dizisidir. 2. sezon başında bıraktım. ergen edebiyatına bağlamışlardı.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.