selin

Durum: 420 - 0 - 0 - 0 - 23.05.2020 04:47

Puan: 1866 - öğrenci

8 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 42

white lines

şu karantina günlerinde netflix in tavsiyesi üzerine izlemeye başladım fena değil buram buram akdeniz sen neymişsin be ibiza :) katil kim diye izlemeye devam

altan erkekli

1955 istanbul doğumlu oyuncudur.
sayısız filmde ve tiyatro oyununda oynayan başarılı kişi. en aklımda kalan vizontele filminde nazmi doğan karakteridir.

şener şen

aldığı onca ödül ve muhsin bey, maho ağa, badi ekrem, vecih, haydar gibi onlarca karakteri akıllarda bırakan müthiş efsane isimdir.

ekşi elmalar

hep karşıma geliyor izlerim diyorum ve izlemiyordum sonunda izledim geç kalmış olduğumu anladım beğendim. tadında izlenebilir bir film olmuş.

 spoiler!
en dramatik olan bence kızların hiçbiri istediği kişiyle evlenemedi :(

dead to me

yeni izlemeye başladığım dizi 5. bölümdeyim gayet güzel gidiyor farklı bakış açılarıyla 2 kadının dostluğu çok güzel işleniyor. süprizlerle dolu olaylar, jen ve judy ikiside ayrı güzel karakterler. ayrıca christina applegate 48 yaşında şarap misali

cinayet süsü

bugün netflixte yayınlanmasıyla hortlamıştır. izledim ve çok güldüm süper oyunculuklar ve güzel bir sonla biten film

nesrin cavadzade

çok beğendiğim bakü doğumlu güzel oyuncu

aşk 101

alkol sex küfür lise dizisinde fazla olunca rahatsız edici olabiliyor ama gösterilen platform internet olunca ve aslında bahsettiğimiz şeylerin o yaşlarda bile çok fazla görüldüğünü düşününce ve aslında bazı yerlerde etkilerini gösterince neyse dizi diyorsun güzel izlenilir hızlı bir şekilde bitiyor karakterleri beğendim

bizim için şampiyon

bugün netflix te görüp tekrar izlediğim çok güzel yansıtılmış gerçek hikayeden kurgulanmış film. halis karataş ve bold pilot ikilisinin muhteşem uyumu ve 1990lı yılardaki başarıları anlatılır.

ferzan özpetek

cahil periler hamam istanbul kırmızısı ve daha birçok esere imza atmış kitaplarıda olan yönetmen yazar yapımcı kişisi
  • /
  • 42
  • /
  • 38

white lines


altan erkekli


dead to me


osmosis


godard ve ben


kutsal geyiğin ölümü


sera


yanlış anlama


ayla


ketenpere


  • /
  • 38

fikrimin ince gülü

adalet ağaoğlu'nun almanya'ya giden , çocukken gördüğü bir arabanın üstünde büyük tesiri olan , bayram'ın balkız dediği mercedes'ine kavuşması , türkiye'ye dönüşteki hikayesidir.her ne kadar düz bir olay gözükse de selim ileri'nin de dediği gibi türk edebiyatı'nda "yabancılaşan insan teması" nı anlatan en iyi kitaplardan biridir. ilyas salman'nın başrolünü oynadığı kitaptan uyarlanan film de mükemmeldir.ayrıca yusuf atılgan'ın anayurt oteli de aynı temada bir romandır.

parazit

2020 en iyi film oscar ödülünü alan filmdir

parazit

güney kore sinema tarihinin en çok izlenen filmi, (bkz:oscar ödülü) ve (bkz:altın palmiye) kazanan ilk film.

gifted

geçen günlerde izlediğim ve aslında birazcık ımdb puanı beni şaşırtmış bir filmdi.konusunu kısacak anlatırsam eğer,florida'da yaşayan frank adler(bkz:chris evans), 7 yaşındaki yeğeni mary (bkz:mckenna grace)ile birlikte yaşamaktadır. mary’nin bu kadar ufak yaşta olmasına rağmen matematiği yaşıtlarına hatta yetişkinlerle bir sayılacak derecede bilgisi ve kabiliyeti vardır.frank bazı sebeplerden dolayı mary’nin normal bir hayat geçirmesini ister.üztün zekalı olduğunu farkındadır ve bu sebeple onun da yaşıtları gibi olmasını istiyordur,bu yüzden devlet okuluna yazdırmasıyla tüm olaylar başlıyor.
filmin konusu aman aman bir olay değildi ancak oyunculuk,mary’i canlandıran mckenna grace muazzamdı.sanırım uzun süredir izlediğim filmler arasında en iyi performansı o sergiledi.bazı sahneler vardı ki gerçekten ayağa kalkıp alkışlamak istedim.
izlemeyi önerir misin diye soracak olursanız,evet derim.bir şey kaybetmezsiniz.ancak favorilerimden miydi,üzülerek söylüyorum hayır.son sahne çok hoştu.ancak bazı şeylerin nedenini tam olarak anlamıyorsunuz,ki bu epey sinir bozucu.
ancak tekrar tekrar söylüyorum oyunculuk mükemmeldi!
 spoiler!
fred’den ayrılma sahnesi yok mu...yürek acısı.

joker

11 dalda oscara aday olan filmdir
en iyi film, en iyi yönetmen, en iyi erkek oyuncu, en iyi uyarlama senaryo, en iyi özgün müzik, en iyi kurgu, en iyi görüntü yönetmenliği, en iyi makyaj, en iyi ses kurgusu, en iyi ses miksajı, en iyi kostüm tasarımı
birkaç tanesini alacğı kesin bekleyip göreceğiz

joker

joker filmindeki müthiş ambulans detayı.filmin başında gösterilen ambulans ile sonunda gösterilen ambulans..


yabancı

“işlediği bir suçtan çok,gerçek duygularını dile getirdiği ve toplumun istediği kalıba girmeyi reddettiği için dışlanan bir “yabancı”...

vizontele tuuba

vizontele nin devam filmi olan yılmaz erdogan imzalı film. ilk filme göre kadrosunda büyük ölçüde değişime giden bu filmde beni en çok şaşırtan inanılmaz kopukluk olması. ilk filmle neredeyse sıfır bağlantı ile başlayan sonrada sonraya az çok bağlantı kuran ,izleyiciye mesaj üstüme mesaj veren bi yapım olmuş. açıkçası vizontele den sonra kalitede düşüş olduğunu görüyorum üstelik kadrosuna ata demirer ve tarik akan gibi oyuncuları katmasina rağmen.
not: 6.3/10

özge lokmanhekim

istanbul doğumlu
seyahat notlarını ve fotoğraflarını paylaşmak için 2010’da tseyahatperest.com isimli blogunu yazmaya başladı. blogu dışında, pek çok dergide seyahat yazıları yazıyor.

ilk çocuk kitabı (bkz:kemal’in londra günlüğü) aralık 2015’te altın kitaplar yayınevi tarafından yayımlandı. kitap bir çocuğun ailesiyle yaptığı londra seyahatini anlatıyor. çizimlerini karikatürist gökçen eke yaptı. kasım 2016’da serinin devamı olan ikinci kitabı (bkz:kemal’in brüksel günlüğü) ve kasım 2017’de de üçüncü kitabı (bkz:kemal’in roma günlüğü) minik seyahat severler ile buluştu.

pelin ve çınar’ın gezi rehberi adını verdiği ikinci kitap serisinin ilk iki kitabı ise “(bkz:ilk uçak yolcuğu)” ve “(bkz:ilk tren yolculuğu)” yine altın kitaplar yayınevi tarafından 2017 kasım ayında basıldı. bu seride de çocuklara yaşayacakları ilk uçak ve tren deneyimlerini anlatmaya ve onların hayatını kolaylaştırmaya çalışmıştır.

lyonda dügün

(bkz:stefan zweig) tarafından yazılan kitap

“git şimdi buradan! yoksa senin sayende bu kadar mutlu, bu kadar sevinçli olduğum düşüncesi beni rahatsız ediyor.”

Toplam entry sayısı: 420

game of thronesgüzel bi sezon bizi bekliyor..

ayla

yönetmenliğini can ulkay'ın, senaristliğini ise yiğit güralp'in gerçekleştirdiği 2017 çıkışlı türkiye ve güney kore ortak yapımı savaş filmi. 1950 yılında başlayan kore savaşı sırasında yaşanan gerçek bir hikayeden uyarlanan filmdir

pulp fiction

kafaları güzelken (bkz:mia wallace) ve (bkz:vincent vega) nın muhteşem dansını unutamadığım film gerçi film başlı başına efsane

better call saul

amc'den 4.sezon onayını alan dizi.

cengiz aytmatov

kırgızistan doğumlu, edebiyatçı, gazeteci, çevirmen ve siyasetçi. (bkz:beyaz gemi)

hodor

kapı tutacağı olarak hatırlanan karakter hold the door

ayla

yönetmenliğini can ulkay'ın, senaristliğini ise yiğit güralp'in gerçekleştirdiği 2017 çıkışlı türkiye ve güney kore ortak yapımı savaş filmi. 1950 yılında başlayan kore savaşı sırasında yaşanan gerçek bir hikayeden uyarlanan filmdir

eroinle dans

(bkz:canan tan) tarafından yazılmış 400 sayfalık bu kitap roman, edebiyat türlerine sahiptir.ayrıca kitap 9789752106123 ısbn numarasına sahiptir.

bana seni seviyorum deme hissettir

sana koşmak isterken bir adım bile atamayacak hale düşürme beni, başka birşey istemiyorum dizesi olan kitap

shameless

Henüz takip ettiği biri yok.