semacaaa58

Durum: 4 - 0 - 0 - 0 - 11.02.2018 19:47

Puan: 22 - öğrenci

7 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Instagram : hungrybookworm1

satranç

avusturyalı yazar (bkz:stefan zweig)'in ölmeden önce yazdığı son kitabıdır.

makas eller

yönetmenliğini (bkz:tim burton)'un üstlendiği, başrollerini johnny depp ve winona ryder'in canlandırdığı 1990 yapımı film.

mehmet rauf

"ah, fakat ölüm olmasaydı dünya ne müthiş bir cehennem olurdu...(bkz: eylül)

yusuf atılgan

"manisa doğumlu türk yazar(bkz:aylak adam)"

şevket rado

kitapları
ahmet mithat efendi.
aile sohbetleri.
amerikan masalı
eşref saat.
hayat ansiklopedisi.
hayat böyledir.
hayat türkiye ansiklopedisi.
karacaoğlan, türk şiirinden seçmeler. ve daha fazlası

bediüzzaman said nursî

hizan, bitlis doğumlu, kürt islam alimi. (bkz:sözler)

bir bilim adamının romanı

(bkz:oğuz atay) tarafından yazılmış 284 sayfalık bu kitap biyografi, edebiyat türlerine sahiptir.ayrıca kitap 9789754700672 ısbn numarasına sahiptir.

furuğ ferruhzad

dönüşüm

bir böcek olarak uyanırsam düşündüğüm şey gerçekten işe nasıl gideceğim mi olur, ah samsa..

od

"doğruluk mu daha büyük meziyettir, yoksa yiğitlik mi?" diye sorar, cevap ne olursa olsun, "bütün insanlar doğru olsaydı yiğitliğe lüzum kalmazdı!." derdi.

satranç

"dizlerim titremeye başladı: bir kitap! dört ay boyunca elime tek kitap almamıştım ve bir kitabı, insanın birbirine eklenmiş kelimeleri, satırları, sayfaları görebileceği, farklı, yeni, yabancı, dikkati başka yerlere yönlendirici düşünceleri okuyabileceği, izleyebileceği, beynine alabileceği bir kitabı sadece kafamda canlandırmanın bile aynı zamanda hem heyecanlandırıcı hem de uyuşturucu bir etkisi vardı."

benjamin button'ın tuhaf hikayesi

(bkz:david fincher)'ın yönetmenliğini yaptığı 2008 yapım film. (bkz: brad pitt)'in baş rolünde olduğu dram, fantastik biraz da romantik bir film. katrina kasırgası’nın new orleans’ı vurduğu gün ölüm döşeğindeki daisy williams hastane odasındaki yatağındadır. yanında kızı caroline vardır. daisy, kızından ömürlük dostu benjamin button’ın günlüğünü yüksek sesle okumasını ister. benjamin’in sıra dışı bir yaşam öyküsü vardır. birinci dünya savaşı sırasında saatçilik yapan bir adam oğlunu savaşta kaybeder. kör olan saatçi, tren istasyonu için imal ettiği bir saatin geriye doğru işlemesini sağlar. hayalindeki şey, bu yolla gidenlerin bir ihtimal geri dönmelerini sağlamaktır. ancak saat mucize yaratır. savaşın sona erdiği gün dünyaya gelen benjamin button, hayatını tersten yaşamaya başlar. o seksenlerinde biri olarak doğar ve yıllar geçtikçe bebekliğine kadar uzanır ömrü. o noktada da son bulacaktır. aşk zamanı her şey bir süre karmaşıklaşır ama yine de iki sevgilinin de yürüyeceği yol uzundur. çok sayıda ödül alan filmin ayrıca 5 altın küre adaylığı da mevcuttur.

iskender pala

tarihi kurgunun en önemli isimlerinden biri. od, şah ve sultan, efsane, mihmandar, katre-i matem, babil'de ölüm istanbul'da aşk gibi daha birçok tarihi kurgu romanlarının sahibi

kemal tahir

''bir yerde okumuştum. insanlar acıya sevinçten daha fazla dayanıyorlar.''

Toplam entry sayısı: 4

mehmet rauf

"ah, fakat ölüm olmasaydı dünya ne müthiş bir cehennem olurdu...(bkz: eylül)

mehmet rauf

"ah, fakat ölüm olmasaydı dünya ne müthiş bir cehennem olurdu...(bkz: eylül)