sinemavekitaplaradair

Durum: 344 - 0 - 0 - 0 - 08.05.2018 01:44

Puan: 1663 - öğrenci

7 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 35

nazım hikmet ran

" güzel günler göreceğiz güneşli günler..."

ailecek şaşkınız

ahmet kural ve murat cemcirin başrolde oynadığı komedi filmidir. izlemek için sabırsızlanıyorum.

şubat ayı hediye kitap

tesekkur ederim.çok sağolun :) @silisous

lucretia

lucretia veya lucrece romalı tarihçi livius'un aktardığına göre tarquinius superbus’un oğlu sextus tarafından kaçırılan, tecavüze uğrayan ve daha sonra bu nedenle intihar eden bir romalıdır.

şubat ayı hediye kitap

çok teşekkür ederim ben de bu iyilik karşısında okuduktan sonra adınıza köy okulu kütüphanesine bağışlayacağım :) iyilikler coğalsın paylasilsin diye :))

huzur

huzur, ahmet hamdi tanpınar tarafından yazılmış roman. 22 şubat 1948 - 2 haziran 1948 tarihleri arasında cumhuriyet gazetesi tarafından tefrika edilmiş, 1949 yılında da kitap olarak tek cilt halinde yayınlanmıştır. huzurdan çok huzursuzluklar devam eder

oruç aruoba

oruç aruoba, türk yazar, şair, akademisyen ve felsefeci

safahat

mehmet Âkif ersoy'un 1911-1933 yılları arasında yayımladığı yedi şiir kitabındaki şiirleri bir araya getiren eserdir. eser, türkiye’de en fazla okunan şiir ve fikir kitaplarındandır

karamazov kardeşler

karamazov kardeşler, rus yazar dostoyevski'nin romanıdır. dostoyevski'nin hayatının zirve romanı olarak bilinir. romanın büyük bir bölümü staraya russa'da yazılmıştır.

lâ: sonsuzluk hecesi

nazan bekiroğlu'nun 2008 yılında yayımlanan romanıdır. eserin konusu, Âdem ’in hikayesi yoluyla anlatılan, bütün insanlığın hikayesi; dünyanın oluşumudur.
  • /
  • 35

hüseyin rahmi gürpınar

şubat ayı hediye kitap

kazanan arkadaşı tebrik ederim :)

çi

bir bölümü daha olduğunu öğrendiğim dizi.

şubat ayı hediye kitap

dün saat 23.59 itibariyle şubat ayı kitap yarışmasını @sinemavekitaplaradair üyemiz kazanmıştır kendisini tebrik ediyoruz ve diğer katılımcılarada teşekkür ediyoruz ;)

çocuk kalbi

çocuklarınıza okutacağınız güzel bir kitap. fakat bir yerde okumuştum, sadece kendi kültürünü önemli sayan bir kitap diyordu o yazıyı yazan kişi. şahsen ben öyle düşünmüyorum, bir çocuk kendi milletini, vatanını, bayrağını ne kadar severse diğer milletlere de o kadar saygı gösterir. diğer insanların da kendisi gibi vatanının, milletinin önemli olduğunu kavramaya başlar. şunu da belirtmeliyim ki çocuklarımız kendi ülkesini sevmeli, dilini çok güzel kullanmalı. zira bir ülkenin kaderi kendi çocuklarıdır.

gün olur asra bedel

mankurt olayını hiç unutamıyorum ı nasıl bir işkencedir öyle :(

öznur yıldırım

yazar olarak görmediğim, edebiyat yapmaya çalışırken güzelim edebiyatı yok eden, şanslı bir genç.

liseden arkadaşlar

(bkz:selçuk aydemir)' in yazmış olduğu kitaptır

sevdiğinizi belli edin eğer etmezseniz başkalarına fırsat verirsiniz...

leyla ile mecnun

sonra o kıza kadar olmadığı anlaşılmıştır : )

yılmaz özdil

sevmediğim nefret ettiğim hemşerim.

Toplam entry sayısı: 344

charlie chaplin

sinemanın evrensel olduğunu savunup filmlerini sessiz olarak çekmiş ve oynamıştır ve bu durum hakkında da şöyle bir açıklama yapmistir "konuşursam beni sadece ingilizce bilenler anlayacak. ama sessiz bir filmi herkes anlayabilir. ve dünya amerikadan ibaret değil.."
ve;
bu açıklamasıyla sinema ve tiyatro sanatına aşık olan beni kendisini idol seçmem için zorlamıştır. kendisi idolumdur ve herkes benim idolum olamazdır. bu sebeple charlie chaplin'in yeri bende herkesten ama herkesten çok daha farklıdır. bir de bir diğeri için: (bkz:busterkeaton)
cansınız canımın içisiniz. en best idollerim!

yeni hayat

orhan pamuk eseri değildir. "şaheseridir"

ırvin d. yalom

ırvin david yalom, amerikalı psikoanalitiker, psikiyatrist, psikoterapist ve yazardır. standford üniversitesi'nden emekliye ayrılmış profesör, alanında oldukça zengin bir yapıya sahip bilimsel kitapların ve romanların sahibidir.
ayrıca okunuşu ;

örvın dır irvin değil!

romain gary emile ajar

tebrik edilesi, el öpülesi fransız yazar, yönetmen, senarist, ıı. dünya savaşı pilotu ve diplomat. dünya çapında tanınan bir yazar olan gary, fransa'da her yazara ancak bir kez verilen goncourt edebiyat ödülü'nü, bir kez kendi adıyla bir kez de takma adıyla kazanmıştır.

farklı ama aynı

bir koyun'un diğerlerinden farklı olarak engelli doğması sonucu yaşanan olayları anlatır. farklı görünebilir ama aynı...

fiziksel engeli olmayanın fiziksel engeli olanla hiçbir farkı yoktur.

hayvan çiftliği

fazla objektif. helal olsundur. bir insan kendi ideolojisini bile bu kadar gerçekçi eleştirebilir mi? hayranım doğrusu. her insan'ın yapması gerekendir. kendi doğrularına en ufak eleştiride bulunanlara kuduz köpek gibi saldıranlara şiddetle tavsiye edilir.

farklı ama aynı

bir koyun'un diğerlerinden farklı olarak engelli doğması sonucu yaşanan olayları anlatır. farklı görünebilir ama aynı...

fiziksel engeli olmayanın fiziksel engeli olanla hiçbir farkı yoktur.

reşat nuri güntekin

kitaba: aşk, sevgi, merhamet, şefkat, acıma, ayrılık, ihanet, gurur, güzellik, yalnızlık, kıskançlık, gurbet gibi çokça tema hakim.
bütün bu duyguların bir bedende fazlaca yaşanması insanı nasıl bir bitmişlik ve tükenmişliğe iter?
ama o hoppa, yaramaz, küçük çalıkuşu her yaşta bu duygulara baş kaldırmasını biliyor. genellikle de hırçınlık başgöstererek bunu yapıyor.

"alıntı"

şubat ayı hediye kitap

çok teşekkür ederim ben de bu iyilik karşısında okuduktan sonra adınıza köy okulu kütüphanesine bağışlayacağım :) iyilikler coğalsın paylasilsin diye :))

sinan meydan

kadir mısıroğlu gibi yalandan tarih üreten, çakma tarihçlere, yobazlara tam bir panzehirdir. onların yalandan tezlerini belgelerle çürütür. çok sevdiğim, saydığım bir tarihçidir. ekrana çıktığı zaman kağıdı kalemi hazırlarım. not alırım. zira kendisinin konuşmaları okuldaki derslerden çok daha öğreticidir.

batman begins 2005

batman başlıyor (ingilizce özgün adıyla batman begins), kurgusal dc comics karakteri batman çizgi romanlarından uyarlanan, yönetmenliğini christopher nolan'ın yaptığı, christian bale'in batman'i canlandırdığı, liam neeson, michael caine, cillian murphy, katie holmes, tom wilkinson, ken watanabe, rutger hauer ve morgan freeman'ın da yan rollerde yer aldığı 2005 tarihli abd yapımı süper kahraman filmidir.