tmry

Durum: 340 - 0 - 0 - 0 - 27.02.2020 13:23

Puan: 1528 - öğrenci

8 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Admin.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 34

bayi toplantısı

hazır senaryo, çalıntı replikler, vasat film

rise of empires: ottoman

dizinin bizi rahatsız etmesi normal, kahramanlığı bizim tarafımızdan değil karşı taraftan yansıtmışlar. cenevizli asker sayesinde kuşatma 2 aya yakın sürmüş bu da demek oluyor ki gerçekten iyi bir direniş göstermişler. istanbul'un nasıl fetih edildiğini değil fethe nasıl direnildiğini anlatan netflix dizisi.

perfume

ilk çıktığı zamanlar izlediğim ve ikinci sezonunu merakla beklediğim dizi. parfüm ve kokulara ilgiliniz varsa kesinlikle tavsiye ederim :)

sex education

2 sezon tam bir hayal kırıklığı, eş cinselliği ön plana çıkaracağız diye saçmalayıp durmuşlar.

dayı: bir adamın hikayesi

(bkz:ufuk bayraktar)'ın 2020'de vizyona girecek yeni filmi. izlemek isteyenler için fragmanıda buraya bırakıyorum..

7. koğuştaki mucize

ağlamamak için izlemediğim film

elektrik savaşları

benedict cumberbatch (edison) ve michael shannon (george westinghouse) harika oyunculuk sergilediği, aydınlık dünyamıza yön veren şahsiyetlerin bir biriyle olan rekabetini anlatan muhteşem bir film.

karakomik filmler

çok sert eleştirilere rağmen sırf cem yılmaz yapımı olduğu için gitmek istedim. sıkı bir (bkz:cem yılmaz) hayranı olmama rağmen bu film gerçekten ağır eleştirileri haketmiş olduğunu düşünüyorum. ikinci seans birinci seansa göre biraz daha iyiydi. cem davran gibi bir oyuncuyu çok kötü bir rolde oynatmışlar.. son olarak (bkz:zafer algöz) abimize iban göndersek ücret iadesi yapar mı!

shameless

yeni sezon fragmanı yayınlanmış

izlenmesi gereken diziler

  • /
  • 34
  • /
  • 31

dayı: bir adamın hikayesi


elektrik savaşları


banshee


adam


shadow moon


american gods


lao tzu


ludwig wittgenstein


marcus aurelius


joseph conrad


  • /
  • 31

game of thronesgüzel bi sezon bizi bekliyor..

game of thrones

17 nisan 2011 tarihide başlayıp 7 sezondur devam eden game of thrones dizisi; george r. r. martin’in buz ve ateşin şarkısı romanından uyarlandı ve daha sonra da kitap serisinden konuları işleyerek yoluna devam etti. david benioff ile d. b. weiss tarafından yaratılan fantastik televizyon dizisi abd televizyon kanalı hbo'da yayınlanmaktadır. westeros denilen bir dünyada yedi krallıktan bahsediliyor.

ağustos ayı kitap çekilişi

an itibari ile ağustos ayı çekilişi bitmiştir araya bayram girmesi nedeniyle 5 eylül 2017 salı günü sonuç açıklanacaktır ve bu başlık altında gösterilecektir göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürler katılmaya hak kazanan üyeler aşağıdaki gibidir. eylül ayı çekilişinde görüşmek üzere

@salih demirgan
@tmry
@hamamelisvirginiana
@razz
@papatyaninguncesi
@ejderyaokur
@masmavimsi
@ümmü gülsüm
@idilk
@fangirlkitapligi
@okuryazar kıvırcık
@kitapicikiz
@azrakarakas
@languageofthebooks
@morpheusokuyor
@gülderen
@kahvekitapaski
@readerforheart
@kitap.blog1
@phosphorescencer
@bellamy
@aspasiaaspasia
@zeldasayr
@xoxo
@cadyagmur
@tursunirem
@benim.raflarm
@sinemavekitaplaradair

notre-dame'ın kamburu

en sevdiğim parçası "belle" olan, müthiş müzikal. aslında kitapları her zaman daha etkileyici bulmuşumdur, film dizi vs uyarlamalarından. ama notre dame in kamburu bu süregelmişliği değiştiriyor bende. belki müzikali izlemekle kalmayıp içinde bulunma şansını yakalamamdandır bu etki.
müziklal, quasimodo'dan ziyade, güzeller güzeli esmeralda'nın, onu seven üç adam arasında kalışıyla geçen entrikaları anlatır. o adamlardan biri esir,sakat,kambur,sağırdır. hatta bu yüzden "eksik" anlamına gelen quasimodo ismine sahiptir. quasimodo kilisede zangoçluk yapar. zaten kulakları da bu yüzden sağır olmuştur. diğeri papaz frollo , çingene güzeli esmeraldayı şans ederi dans ederken seyretmiş, ve tüm şehvetiyle ona aşık olmuştur. ötekiyse çapkın yakışıklı subay phoebus'tur. aslında nişanlı olmasına rağmen o da esmeraldaya aşık olmaktan kendini alamamıştır. esmeralda ise gönlünü çoktan subaya kaptırmıştır bile. bunu kabullenemeyen papaz'ın planları, tüm oyunu sarar. her fırsatta esmeralda ve subaya kurduğu komplolardan esmeraldayı korumaya çalışan tek kişi quasimododur. papaz, oyunun sonunda kendisiyle birlikte olmayı bir kez daha kabul etmeyen esmeraldayı öldürtür. bunun üzerine quasimodo da papazı merdivenlerden iterek öldürür. bu sırada subaysa çoktan nişanlısının kolları arasına esir alınmıştır zaten. asıl şaşılacak olansa şudur ki, yıllar sonra yapılan incelemelerde zindanda quasimodonun kıyafetinden bir bez parçasıyla esmeraldanın külleri yan yanadır..........
evet burdan çıkarmamız gereken ders isee "allah çirkin şansı versin çocuklar"
•••bu arada müzikalde phoebus'u canlandıran patrick fiori dinlediğim en iyi tenorlardandır

Toplam entry sayısı: 340

aşk

üstteki entry sigaraları yaktırmıştır..

gırgıriye

alayım sana bi murat 131 gezdireyim avrupayı :)

adam

kadın’ı okudunuz.
bu da adam.
*
diyebilirsiniz ki...
kadının karşılığı erkek değil mi?
bence değil.
*
çünkü, her kadın kadın ama...
her erkek adam değil.
*
herifleri yazmamayı tercih ettim!
*
elbette memleketin tüm adamlarını sıralayıp, bir kitaba sığdırabilmek imkânsızdır...
peki nedir?
farklı zamanlarda, farklı ortamlarda yaşayan, hatta birbirleriyle hiç tanışmamalarına rağmen, ortak zihniyetin, ortak karakterin, ortak paydasıdır adam.

yıkılsın diye karşıdevrim kazmalarıyla kolonlarına kolonlarına vurulan türkiye, bugün hâlâ ayakta duruyorsa... işte bu adamların ortak karakteri, ortak zihniyetinin sırtında duruyor.

(bkz:yılmaz özdil)

inek şaban

american gods

shadow moon'un herşeyi öğrendiği efsane bir sezon finali oldu, 2. sezonun 2018 de 10 bölüm olarak çekileceği konuşuluyor..

aşk

üstteki entry sigaraları yaktırmıştır..

gırgıriye

alayım sana bi murat 131 gezdireyim avrupayı :)

ghajini

memento'dan sonra sarmayan, ilk 20 dakikada sıkıldığım film

notre-dame'ın kamburu

7 ağustos, çeşme' de müzikali var. ilgili yazarlara duyrulur..

sherlock

3-4 yılda bir yeni bölüm çıkarmasa güzel dizi

deli

(bkz:gülsen kılıçaslan) tarafından yazılmış 544 sayfalık bu kitap roman, aşk, edebiyat türlerine sahiptir.ayrıca kitap 9786059809542 ısbn numarasına sahiptir.

enis batur

eskişehir doğumlu, şair, deneme yazarı, yayıncı.. (bkz:kitap evi)

ghajini

memento'dan sonra sarmayan, ilk 20 dakikada sıkıldığım film