uzun hikaye

(bkz:mustafa kutlu) tarafından yazılmış 115 sayfalık bu kitap hikaye (öykü), edebiyat türlerine sahiptir.ayrıca kitap 9789759953331 ısbn numarasına sahiptir.
uzun hikaye - mustafa kutlu'nun hikaye kitabıdır. aynı zamanda 2012 senesinde osman sınav tarafından filme alınmıştır,filmde kenan imirzalıoğlu,tuğçe kazaz başroldedir.
.
çok hoş, çok tatlı bir hikaye kitabı, samimi bulduğum için dolabımdan asla ayırmayacağım. beş sene önce altını çizdiğim bazı satırlar:
*insan kendini beğenmese götürüp denize atar...
*rızkı veren cenab-ı hak. zamanla çoğalmış koyunlar...
*ancak hayat dediğin nedir ki? anlaşılmaz bir sır. kurduğumuz düzen hep öyle gidecek sanırız. birden ip kopar, ışık söner, her şey darmadağın olur. nitekim babam için de öyle olmuş...
*dünyada ne adamlar var, yüzü insan, içi odun...
garip kuşun yuvası... bir masal kulübesi.. beyaz bir at... mızıka... babam saka beslerdi , yeniçeri kuşu imiş ne demekse... muzır neşriyat... tavşanın dağa küsmesi... küpe çiçeği... benden böyle bir masal kahramanı olmak bile esirgendi...
.
-gideceğimiz yollar, hikayelerimiz hiç bitmez inşallah...
mustafa kutlu'nun kitabı olan uzun hikaye'nin aynı zamanda sinema uyarlamasında kenan imirzalıoğlu ve tuğçe kazaz rol almıştır.