veronika ölmek istiyor

(bkz:paulo coelho) tarafından yazılmış 201 sayfalık bu kitap roman, edebiyat türlerine sahiptir.orjinal adı veronika decide morrer olan bu kitap (bkz:haldun pamir) tarafından çevrilmiştir.ayrıca kitap 9789750712814 ısbn numarasına sahiptir.
"normallik fikir birliğinden başka bir şey değildir. yani çoğunluk bir şeyin doğru olduğunu düşünür, dolayısıyla o şey doğru -normal- olur."
farklı olduğunu söylemeye cesaret edemeyenlerin hikayesi.
paulo coelho kitabı. edebi olarak harika; yazım dili, akıcılığı vs. asıl önemli olan kitabın insana katmak istediği. işte o muazzam.
diğerlerinden farklı olduğunuzu düşündünüz mü hiç.?
bir hafta ömrünüz kaldığını öğrenseniz ne yapardınız.  her şeyimi? ? peki bu süre zarfında akıl hastesinde olsanız.
ya da hepsini unutun ya. şuan istediğiniz şeyi mi yapıyorsunuz. ıstediğiniz okulda mısınız, istediğiniz bölümümü okuyorsunuz, istediğiniz işte mi çalışıyorsunuz, istediğiniz kişiyle mi evlenme yolundasınız veya evli misiniz, en önemlisi istediğiniz kişi misiniz, ya da dayatılan kişilikte misiniz..?? amacınız ne. ne yapmak istiyorsunuz da ne yapar durumdasınız. ?

eğer hayatınızı kendi istediğiniz gibi yaşamıyor ve hala daha kendi istediğiniz şekilde yaşamaya cesaret edemiyorsanız kitaba bi göz atın derim.